Yatırımcılar Zonguldak'a davet edildi

Yatırımcılar Zonguldak'a davet edildi

Yatırımcılar Zonguldak'a davet edildi

Almanya'da düzenlenen Batı Karadeniz Sanayi, Ekonomi ve İş Alanlarında bilgilendirme toplantısında konuşan ZTSO Başkanı Metin Demir ve  ZONSİAD Başkanı Necdet Tıskaoğlu, yatırımcıları Zonguldak'ta davet etti.

Almanya Çaycumalılar Derneği & Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) tarafından Almanya ile Ekonomik iş birliklerimizi geliştirip, Yerli ve Yabancı Girişimcilerin Bölgemize gelerek İlimizde yatırım yapmasını sağlamak amacıyla düzenlenen 8-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen “Almanya Ticari Buluşma Programı” etkinliğinin 3. gününde Loemühle otelde gerçekleşen Batı Karadeniz Sanayi, Ekonomi ve İş Alanlarında bilgilendirme toplantısında Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı sayın Tuncay Karalıoğlu, ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Şenol Alagöz, Yusuf Ceng, Dursun Kılıç, Necmettin Gebeş, Anadolu Diyarı programı sunucusu ve yapımcısı Mümün Uluç, Dortmund Büyükşehir Belediyesine bağlı Zentrum ethnische Ökonomie müdürü Orhan Öcal, UBV e.V. yöneticisi ve Dortmund Uyum Meclisi Eski Başkanı Aysun Tekin, Gelsenkirchen meclis üyesi Nezahat Kılınç, İş İnsanı Hayriye Gökçam, Muhammet Balaban, Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Zonguldak Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Metin Demir, ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, Başkan Yardımcısı Erol Nalbant, Komisyon Başkanı Osman Uğurlu, Üye Cemal Nalbant, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Turgay Yılmaz, Yörenin ses sanatçıları Sezai Çağdaş ve Aydın Çimen ve aralarında çok sayıda iş insanının bulunduğu toplantı saygı duruşu, Türk ve Alman Milli Marşları ile başlayan programın açılışını Muhammet Tarık Başören, açılış konuşmasını Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı Tuncay Karalioğlu’nun açılış konuşmasının ardından ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu selamlama konuşması yaptı. 

Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz Zonguldak ile ilgili genel bilgi verdikten sonra yapımı devam eden ekonomik ve turistik yatırımlar hakkında bir sunum yaparak yatırımcıları Zonguldak’a davet etti.

 Kanal Avrupa’da yayınlanan Anadolu Diyarı programı sunucusu ve yapımcısı Mümün Uluç’un okuduğu Çaycuma şiirinin ardından Dortmund Büyükşehir Belediyesine bağlı Zentrum ethnische Ökonomie müdürü Orhan Öcal ve UBV E.V. Yöneticisi ve Dortmund Uyum Meclisi Eski Başkanı Aysun Tekin, Dortmund Büyükşehir Belediyesinin yabancı yatırımcılara sunduğu imkanları ve meslek eğitimi hakkındaki çalışmaları anlattı.

 Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Zonguldak‘ın son yıllarda özellikle ekonomi ve sanayi alanlarında geldiği noktayı anlattığı sunumunda iş insanlarını yatırım yapmak üzere Zonguldak‘a davet etti.
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 14:17
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314