ZBEÜ BREZİLYA İLE İŞ BİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

ZBEÜ BREZİLYA İLE İŞ BİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

ZBEÜ BREZİLYA İLE İŞ BİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Brezilya’nın Rio Grande do Sul Üniversitesi ile İş Birliğini Sürdürüyor

Brezilya’nın Rio Grande do Sul Üniversitesi (UFRGS) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü arasında bir süredir devam eden iş birliklerini geliştirme amaçlı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Üniversitemiz adına Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Kızılçay ve öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Erkan Çetiner ve Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kara katıldı. Rio Grande do Sul Üniversitesi Üniversitesi adına ise toplantıya Bilgisayar Mühendisliği bölüm başkanı Prof. Dr. Dante Barone ve bölüm öğretim üyeleri Prof. Dr. Edison Pignaton de Freitas ve Prof. Dr. Walter Fetter Lages katıldı.

Toplantıda öğretim üyelerinin çalışma alanları eğitim programı ile ilgili bilgilendirmeler sonrasında yürütülmekte olan uluslararası projeler, planlanan uluslararası faaliyetler, öğrenci ve öğretim üyesi değişim imkanları masaya yatırıldı. Yenilenme sürecinde olan iş birliği anlaşmasının kapsamına Erasmus+ staj hareketliliğinin de alınarak bölümümüzden UFRGS’ye staj hareketliliği yapılması ve Brezilyalı öğrencilerin Üniversitemize gelmesi için imkan sağlandı. İki bölümün öğretim üyelerinin irtibatı sürdürerek önümüzdeki günlerde önemli projeler gerçekleştirmeleri bekleniyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 12:51
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314