ZBEÜ'de Deprem Konferansı ve Tatbikatı Gerçekleştirildi

ZBEÜ'de Deprem Konferansı ve Tatbikatı Gerçekleştirildi

ZBEÜ'de Deprem Konferansı ve Tatbikatı Gerçekleştirildi

Zonguldak İl Afet Ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü yetkilileri tarafından Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesinde bulunan Prof. Dr. Ali Arslan Konferans Salonunda deprem konulu seminer düzenlendi ve deprem tatbikatı yapıldı.

Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Doç. Dr. Ezgi Taylan Koparan danışmanlığında, Fen Bilgisi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencilerinden Oktay Çalış, Eylem Karakazan, Hilal Ayyıldız, Emine Eda Karaeşme, Zeynep Durmuş, Yunus Emre Işık, Ömer Faruk Anlaş, Habip Toplar tarafından "Yer Hareketlenmeden Sen Hareketlen" adlı proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlik öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Zonguldak Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden eğitmenler Aslan Dağlıoğlu ve Murat Kanlı'nın vermiş olduğu seminerde, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak karşılaşabilecek tehlike ve riskler konusunda bireysel afet bilincini geliştirmek ve bireyleri afete hazırlamak konuları hakkında bilgiler verildi.

 Konferansın ardından çalan siren sesi ile başlayan deprem tatbikatında bina boşaltıldı ve herkes okul bahçesindeki toplanma merkezinde bir araya geldi. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bayram Gökbulut, akademisyenler ve öğretmen adaylarının katıldığı tatbikatın ardından Prof. Dr. Soner Yavuz tarafından konuşmacılara plaket ve çiçek takdim edildi.Konferans ve tatbikatın sonunda katılımcılara ikramda bulunuldu ve konferansa katılanlara broşür, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 14:13
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314

banner320