"Zonguldak'ta can suyu olmak istiyoruz"

"Zonguldak'ta can suyu olmak istiyoruz"

"Zonguldak'ta can suyu olmak istiyoruz"

Can  suyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Samet Güngör, "Zonguldak'ta 440 kumanya çeki 720 gıda yardımı ile 6800 aileye giyim yardımında bulunduklarını ifade etti.
Dünya genelinde 5000 yetime baktıklarını 3500 su kuyusu açtıklarını ifade eden Samet Güngör, geçtiğimiz 28 ülkede yaklaşık 2 milyon kişiye vekalet yolla kestikleri Kurban etlerini dağıttıklarını ifade etti.
Bu yılda kurban vekaleti ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Can suyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Pera Pastanesi'nde düzenlenen programında basın mensupları ile bir araya geldi. Programa, Dernek Başkanı Samet Güngör ve üyeleri ile Kilimli temsilciliğinden Mustafa Tilki katıldı.

Derneğin amacı ve faaliyetleri hakkında açıklama yapan Cansuyu Derneği Başkanı Samet Güngör; şunları söyledi:.

"Amacımız:Afet, savaş, terör gibi olağanüstü ve olağan zamanlarda yurt içindeki ve yurt dışındaki gerçek muhtaçlara gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma, iş kurma, konut ve sair bütün hususlarda her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak ve insan hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesinin önlenmesi ile hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yönünde çalışmalar yapmaktır.
Neler yapıyoruz: 
Yetimlere sahip çıkıyoruz.(13 ülkede)
Gıda bankacılığı yapıyoruz 
Adınıza su kuyusu açıyoruz 
Vekaleten kurban kesiyoruz
Ramazan Faaliyetleri
Okul hastane,camiler inşa ediyoruz 

Zonguldak’ta neler yaptık 
Şubat ayında Zonguldak temsilciliğini açtığımız cansuyumuzun  mart-nisan-mayıs-ayları olmak üzere 3ayda;
720 gıda kolisi ve 440 adet alışveriş çeki dağıttık.
Ramazan bayramının hemen öncesinde de monttan,pantolona,ayakkabıdan,çoraba
Ev tekstilinden,aksesuara
Her türlü erkek,kadın ve çocuk kıyafeti olmak üzere,
Toplamda 6800 ihtiyaç sahibine,11000 üzerinde kıyafet dağıtımı grçekleştirilmiştir,bunlar yeni kullanılmamış ürünler olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır 
Üç ay gibi bir sürede,gıda,giysi ve eşya olmak üzere toplamda 8000 yakın insanımıza yardımları ulaştırmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
Tabii ki bu yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmesi için bizlere yardımcı olan sivil oluşumlar ve taraftar guruplarıda olmuştur.her görüşten ve kesimden insanımızın bizlere yardımcı olması bizi ayrıca mutlu etmiştir
KURBAN FAALİYETLERİMİZ
Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda sizlerin desteğiyle 28 ülkedeki 1.415.000 muhtaca, 30 binden fazla kurban hissesi ulaştırdık. 
Kurban alımı, kesimi ve dağıtımı sırasında tamamen dini vecibeler yerine gelecek şekilde hareket edilmektedir. Kurbanlık hayvanların alımları, kesim yapılacak olan ülkelerden temin edilmektedir. Kurban niteliğini taşımayan hiçbir hayvan alımı ve kesimi kesinlikle yapılmamaktadır
Türkiye'de ilk defa Kurbanların kesim videosunu göndermeye başlayan Cansuyu Derneği, 2010 yılından bu yana Kurban kesim ve dağıtım videolarını bağışçılarımıza ulaştırmaktadır.
Bayram süresince ekiplerimizin kontrolünde yürütülen kesim  ve dağıtım işlemleri, ekip elemanlarımızdan bir tanesinin vekaletleri kesim yapacak kişiye vermesi ile başlar. Kesim öncesi, kesim anı ve dağıtım anı, kamera ile kayıt altına alınır. Kurban bayramından sonra ki süreçte, ülkelere göndermiş olduğumuz ekipler geri geldikten sonra, kameraya kaydettikleri görüntüler tek tek ve isim isim düzenlenmeye başlanır. 

Kurban bağışlarının yoğunluğu nedeniyle bu düzenleme 2-3 aylık bir süreci alabilmektedir.
Görüntülerinin montajı tamamlanan kişilere SMS ile bilgilendirme yapılır. Bağışçılarımız daha sonra, web sitemiz üzerinden kurbanlarının kesim ve dağıtım videolarını izleyebileceklerdir."
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 12:25
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114