“Zonguldak Çözüyor “ bilgi yarışması

“Zonguldak Çözüyor “ bilgi yarışması

“Zonguldak Çözüyor “ bilgi yarışması

 Devrek’te düzenlenen “Zonguldak Çözüyor “ adlı bilgi yarışmasında öğrenciler bilgilerini davetlilerle paylaştı
 Devrek ilçesinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen bilgi yarışmasında öğrenciler bilgilerini salonda bulunan protokol ve diğer davetlilerle paylaştılar.
Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesinde düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Zonguldak Çözüyor” bilgi yarışmasına Zonguldak ve ilçelerinden 52 okul katılırken, toplamda 165 öğrenci düzenlenen yarışmada bilgilerini protokol ve diğer davetlilerle paylaştılar.
Organize edilen programda davetlilere hitap eden Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil,”Düzenlenen yarışmamın amacı, etkinliklere dayalı matematik öğrenimini ve bireysel başarının önemini vurgulamak, öğrencilere zamanı iyi kullanma becerisinin önemini kavratmak ve okullar arası iletişimi geliştirmektir. Yerel anlamda ilimizin akademik başarısının artmasına katkıda bulunmak amaçlarımızın arasındadır.
İlimizin marka değeri haline gelmiş olan “Zonguldak Okuyor Projesinden” sonra “Zonguldak Çözüyor “ yarışmasını da aynı seviyeye ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Yarışma sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, bireysel sınav sonucunda alınan toplam puana göre dereceye giren öğrencilere belirli miktarlarda para ve çeşitli hediyeler verilirken, etkinlik bilim- sanat şenliği ile desteklendi.
Düzenlenen programa; Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra çok sayıda protokol üyesi ve vatandaşlar katıldı.

İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 14:44
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314

banner320