Zonguldak'ta 10'u klasman olmak üzere 14 senedir hakem olarak görev yapan Hakan Ergin önümüzdeki aylarda yapılacak olan Faal Futbol Hakemleri Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şube Başkanlığına adaylığını açıkladı.Ergin yaptığı yazı açıklamada şu ifadelere ver verdi' İçinde bulunmaktan gurur duyduğum camiamıza 10 yılı klasman hakemi olmak üzere toplam 14 yıldır hizmet etmekteyim. Bu süre zarfında adaletli ve cesur davranmayı kendime ilke edindim.  Bu çizgimi sahada  ve bulunduğum camiamızda hiç bozmadım.
 Pandemi döneminden sonra hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin , birlik ve bütünlüğünün bozulduğunu gözlemledik. Temel ilke olması gereken İl Hakem Kurulu - Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği – Hakem - Gözlemci ilişkilerinin güçlendirilmesi, birlik ve bütünlüğün sağlanması,  Hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin temel sorunlarının duyurulması ve dile getirilmesi hususları gibi yapılması gereken bir çok problemi, birleştirici ve çözüm odaklı bir şekilde çözülmesi gerektiği ortadadır.
Tüm bu hususları göz önünde bulundurarak  camiamızın temel taşlarından biri olan derneğin, Zonguldak Hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin hakettiği değerlere ulaştırmak için yönetim kurulum ile beraber bu göreve talip olduk. Zonguldak Futbol Taban Birliklerine karşı istişare kültürü ile uyumlu bir şekilde çalışmayı ilke edinip spor kulüplerimizin tüm birleşenlerini kapsayıcı sorumluluk bilinci ile, Basın mensuplarımıza karşı da açık ve şeffaf olacağımızın, Hakem ve gözlemcilerimize kadife eldiven ile yaklaşırken, Camiamıza yapılan her türlü olumsuzluğa karşı da gerektiğinde demir eldiven ile karşılayacağımızın bilinmesini isteriz.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şube Başkanlığına adaylığımı saygıyla kamuoyuna duyuruyorum.  Zonguldak Şube Başkanlığı yönetimi adaylığımızın Camiamıza hayırlı olması temennisiyle sözlerimi duayen Hakem Sulhi Garan hocamızın  şu sözleriyle bitirmek istiyorum ; ‘’ Hakem bir elinde kadife eldiven, diğerinde demirden eldiven olan insandır. Kadife eldiven ile sevmesini bildiği gibi, demir eldiven ile vurmasını bilmelidir’’  Saygılarımla"
Başkan Adayı Hakan Ergin'in yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor.
Serkan Keleş, Mustafa Dalman, Yasin Başkaya, Melih Kaya.
 

Kaynak: Ercan Aygün