Çocuğuna, torununa harçlık veremeyen bir baba, bir dede durumuna düştüklerini belirten Hüseyin Memiş, "Bizi bu durumuna düşürenler utansın" şeklinde konuştu.

Hüseyin Memiş yaptığı açıklamada şunları söyledi

''ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN''

"Türkiye Emekliler Derneği Dul ve Yetimleri olarak hayall kırıklığına uğradık. Bunlara hakkımızı helal etmiyoruz. Biz aç, vekiller tok beyler. Sizi Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, "Emekliler olarak hayal kırıklığına uğradık Biz açken vekiller tok olamaz" diyerek tepki gösterdi. Büyük Millet Meclisi'ne bizler gönderiyoruz. Bizim hakkımızı hukukumuzu korusunlar diye. Ama siz ne yapıyorsunuz? Önce kendinizi düşünüp bizler aklımıza bile gelmiyoruz. Beyler emekli, aç Yetimler daha da aç. Siz ise kendinizden başka bir düşünceniz yok. Bizleri dul yetimlerin, 4000-5000 lira gibi bir maaşla geçinmeye çalışan dul yetimler 7500 lira alan emekliler nasıl geçinecek.
Açlık sınırı şu, yoksulluk sınırı bu diyen sizler neden bizlere açlık sınırının altında bırakıyorsunuz? Hiç mi marketlerden pazardan, kasaplardan haberiniz yok Bizleri aç bırakan sizler Allah'tan hiç mi korkmuyorsunuz? Bizleri yoksullaştıran sizler değil misiniz? Biz size ne yaptık? 25-30  sene çalıştık. Emek verdik. Ama açlığa mahkum olduk bizi hiç mi düşünmüyorsunuz? Çocuğuna, torununa harçlık veremeyen bir baba, bir dede durumuna düştük. Bizi bu durumuna düşürenler utansın. Bizler emekli olduğumuz zaman çalışanından fazla maaş alıyorduk. Ama şimdi açlığa mahkum ettiniz bizi. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın sizi. Hakkımızı helal etmiyoruz beyler. Açlık sınırını açıklıyorsunuz ama bizlere gelince açlık sınırının altında milyonlarca emekli geçinmeye çalışırken siz hiç Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın"

Kaynak: Ercan Demir