Karadeniz Ereğli Belediyesi Oyuncak Müzesi alanda uygulamalı atölyelere devam ediyor. 

Bu kapsamda şehrin cazibe merkezlerinden olan ve antik kentin simgesi haline gelen Kale Tepe’de  tarihe yolculuk atölyesi gerçekleştirildi. 

Oyuncak Müzesi Koordinatörü Melih Can Tanrıkulu, etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:
 “Arkeolog Dr. Güzin Bilir rehberliğinde önce çocuklar oyuncak müzesinde Kent belleğine kazınmış  Heraklia Pontike hakkında bilgi aldılar ardından Kale Tepe’de hazırlanan platformda kentimizde çıkarılan bazı gerçek eserleri arkeolog eşliğinde bulup dokunma ve tanıma şansı buldular. 
Aileler ise çocukları etkinlikte iken Arkeolog Dr. Güzin Bilir eşliğinde Antik Kent Karadeniz Ereğli hakkında bilgi aldılar ve kent belleği konusunda farkındalık kazandılar. 

Son aşama olarak bulunan eserler  çocuklar tarafından Şehir müzesine teslim edilmek üzere yola çıkartıldı. Müze de bizleri Müze görevlileri karşılayarak eserleri alıp, teşekkür etti. 
Kent belleği, tarih ve kültür konusunda farkındalık yaratan atölyemiz katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Kendilerine katılımları için teşekkür ediyoruz. Arkeolog Dr. Güzin Bilir’e atölye rehberliği ve destekleri için teşekkür ederiz.”

Kaynak: Haber Merkezi