İç Anadolu Belediyeler Birliği'nin Olağan Meclis Toplantısı Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda yapıldı. Toplantıda tüm katılımcıların oyunu alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yeniden birlik başkanı olurken, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 1. Başkan Vekili oldu. Sungurlu Belediye Başkanı Muhsin Dere’nin 2. Başkan Vekilliğine getirildiği toplantıda, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ise encümen üyeliğine seçildi.
Araç ve Gereçlerin Temininde Destek Veriyor
Çaycuma Belediyesi'nin de kurucuları arasında olduğu İABB, 1991 yılında faaliyete başladı. Üyelerinin ekonomik, sosyal ve kültürel hak ve ortak menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi amaçlayan Birlik, gelen talepleri değerlendirerek sağlamakta zorlandıkları kamyon, kepçe, iş makinesi, itfaiye aracı gibi araç ve gereçlerin temininde destek veriyor.
Toplam 271 Üyesi Bulunuyor
Yerel yönetimler konusunda seminerler ve eğitimler de düzenleyen İABB’nin son toplantıda üyeliğe kabul edilen 33 yeni belediye ile birlikte toplam 271 üyesi bulunuyor.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ