İYİ Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Kaya Adanır, mahalle ve esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Bir gün boyunca yüzlerce insanla görüştüğünü ve talepleri dinlediğini söyleyen Adanır, ülkemizin en büyük probleminin ekonomik kriz olduğunu söyledi.

Adanır yaptığı açıklamada; ''Ülke yangın yeri, ortak aklı inşa etmekten başka çaremiz yok. Çocuğu, genci ve yaşlısı her yaş grubundan talep ve önerileri dinliyorum. İnsanlar alışveriş yaparken ihtiyacı olsa bile almaktan endişe ediyor. Okula giden çocuğuna harçlık veremediğini söyleyen vatandaşlarımız var. Çok sayıda çalışan için öğle yemeğini  bir lokantada yemek bile artık lüks. Evden işe taşınan sefer tasları her geçen gün artıyor. Şu Ramazan ayında insanlar iftarlarını bi lokantada gidip açamıyor. Esnaf kardeşlerim, biliyorum. Hem artan maliyetler hem de azalan müşteri nedeniyle iki kere zarar ediyorsunuz. Gün geliyor, siftah yapamıyorsunuz. Kepenk kapatıyorsunuz. Bunları hepsini çok iyi görüyorum ve gördüklerim karşısında tıpkı sizin gibi içim kan ağlıyor” dedi.

Adanır, 31 Mart'ta göreve geldiklerinde Zonguldak Belediyesi olarak ekonomik krizden etkilenen esnafların ve vatandaşların yanında olacaklarını, bu konuyla ilgili özel planlama yaptıklarını belirtti.

Muhabir: Ercan Demir