Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, kendi işini kurmak isteyen engellilere ve eski hükümlülere yönelik hibe desteğine %170 zam geldiği müjdesini verdi.

Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, hibe desteğine zam yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek şunları söyledi,” Bakan Vedat  Işıkhan, engellilerin kendi işini kurmaları için sağlanan kuruluş, işletme ve demirbaş desteği giderlerini kapsayan hibe desteği miktarının 150 bin liradan 400 bin liraya, eski hükümlülerin kendi işlerini kurabilmeleri ve istihdam edilebilmesi için verilen hibe miktarının da 110 bin liradan 300 bin liraya yükseltildiğini aktardı.
Vedat Işıkhan, ayrıca engelli ve eski hükümlülere verilecek hibe desteği için bu yılın ikinci dönem başvurularının bugün başladığını ve başvuruların 7 Haziran'a kadar yapılabileceğini kaydetti. İşsiz olan ve işkur’da kaydı bulunan engelliler bu hibeden faydalanmak için proje yaparak işkura müracaat edebilirler. Proje yapma konusunda iş kurdan destek alabilirler”

Muhabir: Neriman Dengiz