Zonguldak Amatör Küme'nin köklü takımlarından Terakkispor eski güzel günlerine geri dönüyor.

Takıma Öztür ailesinin destek olması üzerine geçen sene 2. Amatör Küme' de başarılı olarak 1.Kümeye yükselen Terakkispor'da hedef büyük.
Bu sene 1. Amatör Küme'de de şampiyon olmak isteyen Terakkispor yönetim kurulu bu doğrultuda kolları sıvadı.

Terakki spor yönetim kurulu önemli açıklamalarda bulunarak kamuoyunda konuşulan söylentilere cevap verdi.
Terakkispor'un mali gücünün yerinde olduğu ve hiçbir kulübün futbolcusunu ayartmadıklarını belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;


"Bilindiği üzere Zonguldak'ın büyük takımlarından geçmişi ve mazisi olan büyük bir camia olan Terakki sporu yıllar sonra tekrar 2. Amatörde sahaya çıkartıp başarı elde edip tekrar özlediği yerlere geri gelmesini sağlamak için çaba sarfediyoruz. 
Biz bu yola çıkarken kurulan yönetim kurulumuz sporu seven ve sporun içinde olan insanlardan oluşmaktadır.
Son günlerde takımımızı futbolcu ayartmakla ilgili bazı dedikodular duymakta olup üzüntüsünü yaşamaktayız.
Bilinmesini isteriz ki büyük hedefler ve bütçelerle bu yola çıktık. Hedefimiz büyük. Biz hiç bir sporcunun aklını çelmiyoruz.Hepsi saygı duyulacak sporcular. Markamız , vizyonumuz belli.Biz her sporcu ile görüşürüz isteklerini iletir bizde beklentilerimizi iletiriz.Orta yol bulunursa sözleşmemizi yaparız. Bu dedikoduyu yapan arkadaşlar önce neden böyle deyip şapkalarını önlerine koyup neden böyle olduğunu bu sporcuların neden bize geldiğini kendilerini sorgulasınlar.
Biz büyük hedeflerle büyük umutlarla bu yola çıktık. Allah izin verirse de bu senede herkes Terakki sporu konuşacak saygılar"
Haber: Ercan Aygün