Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan 4 bin işçi ve mühendisleriyle deprem bölgesinde can kurtarmaya aralıksız devam ediyor. Hatay'da bir okulun içinde dinlenen maden işçileri tahtaya yazdığı notla duygulandırdı. Maden işçileri okulda kirliliğe neden oldukları için özür dileyerek çocuklardan eğitimlerini tamamlamalarını ve mühendis olarak iyi binalar inşa etmelerini temen etti. 

İşte o anlamlı mesaj;
Acınız acımızdır. Hayat paylaştıkça güzelleşiyor. Bizler sizin sınıflarınızı, siz yokken sizin yokluğunuzu aratmadık. Şunu çok iyi bilmenizi istiyoruz, haberinizi alır almaz hiçbir dakika düşünmeden ailemizi geride bırakarak enkaz bölgesine ulaştık. Kiminizin annesini, babasını, dedesini, ninesini enkaz altından aldık. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi. Hepinizi çok seviyoruz. Sizlerden bir isteğimiz var, derslerinize iyi çalışıp aranızdan çok iyi mühendisler çıksın ki güzel sağlam binalar inşa edin. Edin ki başka anneler babalar çocuklar ağlamasın yetim öksüz kalmasın. Sizlere güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona sıkıca sarılın.

Not: sevgili öğretmenim bizler sınıfları, okulu kullandık. İmkanlarımız doğrultusunda temiz bırakmaya çalıştık. Ne yazık ki su ve elektrik olmadığından biraz kirli bırakmış olabiliriz. Hakkınızı helal edin. TTK ÜZÜLMEZ

Editör: Haber Merkezi