TMMOB  Makina Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi'nin  16.Dönem Olağan Genel Kurulu tamamlandı.

Cumartesi günü kongre yapılırken Pazar günü ise seçimler gerçekleştirildi.

Kongrede 6 dönem başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Birhan Şahin ise aday olmadı.

BİRHAN ŞAHİN: YENİ YÖNETİME İNANIYORUM

Başkanlık görevini devreden Birhan Şahin, Yeni yönetimin bayrağı çok daha üst noktalara getireceğini ve başarılı olacağına inandığını belirterek şunları söyledi:

"Makine Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesinin 6. dönem genel kurulunu gerçekleştiriyoruz. Dün yapılan genel kurulun ardından aday olan arkadaşlar, oda organlarını, oda yönetim kuruluna, üst kurul delegelerine aday olan arkadaşlarımızı seçmek üzere bugün oylarımızı kullanıyoruz. Ben daha önce de bahsettiğim gibi aday olmayacağını belirtmiştim. Yönetim kurulunda yine beraber görev yaptınız. Melih Başören arkadaşımız ve onun öncülüğündeki diğer 7 kişilik ekip, yönetim kuruluna aday. Kendilerine başarılar diliyorum. Bayrağı çok daha iyi noktalara getireceklerine inanıyorum. 

MELİH BAŞÖREN: BİZE GÜVENENLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ

Yeni dönemde başkanlık görevini devralacak olan Melih Başören de, "Şubemizin 16. olağan genel kurulunu gerçekleştiriyoruz. Şube yönetimi olarak 7 asil 7 yedek arkadaş, genç arkadaşlarla bu dönemi yönetmeye talip olduk. Öncelikle  bizlere bu döneme kadar emeği geçen Birhan Şahin Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Umarım ondan aldığımız bayrağı bizlere olan güvenlerini mahcup etmeden daha ileri taşımak için şubemizde çalışmaları yürütmeyi hedefliyoruz. Yeni yönetim olarak 2 yıl görev yapacağız. Yeni Yönetimde ben Melih Başören, Soner Sinoplu, Özlem Sarıkaya, Ufuk Ertek, Andaç Acar, Erhan Çayır bulunuyor. Ayrıca 16 üst kurul delegemiz var. Onlarla da 21-22 Nisan'da Ankara'da gerçekleştirilecek olan genel seçimlere katkı vereceğiz." dedi.

YENİ BAŞKANIN MELİH BAŞÖREN'İN OLMASI BEKLENİYOR

Kongre sonrası yeni yönetim kendi arasında toplanarak  görev dağılımını gerçekleştirecek. Yeni oda başkanının Melih Başören olması bekleniyor.


YENİ YÖNETİM KURULU:

1-MELİH BAŞÖREN
2-ÖZLEM SARIKAYA
3-SONER SİNOPLU
4-UFUK ERTEK
5-HASAN ANDAÇ ACAR
6-NERGİZHAN ANAÇ
7-ERHAN ÇAYIR
ODA GENEL KURULU DELEGELERİ


ÜST KURUL DELEGELERİ:

1-MURAT MUHARREM ALPARDA
2-AYDIN BALEKOĞLU
3-BİRHAN ŞAHİN
4-MUSTAFA DANAPINAR
5-AHMET ZOROĞLU
6-İSMAİL DONAT
7-SONER SİNOPLU
8-MURAT ERKAYA
9-ÖZLEM SARIKAYA
10-UFUK ERTEK
11-MELİH BAŞÖREN
12-NERGİZHAN ANAÇ
13-HASAN ANDAÇ ACAR
14-ÖZGE KAVLAKOĞLU YILMAZ
15-ERHAN ÇAYIR
16-YAŞAR KARAMAN

Kaynak: Ercan Demir