Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Çankırı'da toz taşınımı bekleniyor.

Bu akşam saatlerinden itibaren beklenen hava olayıyla ilgili Meteoroloji'den yapılan açıklamada, olumsuzluklara karşı vatandaşların duyarlı olması ifade edildi. 

Meteoroloji'den yapılan açıklama şu şekilde;

"Beklenen Hadise : Bölge Genelinde Toz Taşınımı Bekleniyor.!
Genel Durum : Yapılan meteorolojik değerlendirmelere göre; Ülkemizin bu akşam saatlerinden itibaren (09.05.2024 Perşembe) Kuzey Afrika ve Suriye kaynaklı toz taşınımının etkisi altında kalacağı tahmin ediliyor. Cuma ve Cumartesi günlerinde Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak il genelinde etkili olması beklenen toz taşınımının
12.05.2024 Pazar sabah saatlerinden itibaren yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Toz taşınımının hafif zaman zaman orta kuvvette olması beklendiğinden hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, yağış anında çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması için meteorolojik değerlendirme yayınlanmıştır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hazırlayacağı hava tahmin raporlarının ve meteorolojik uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir.

Başlama – Bitiş Zamanı : 09.05.2024 18:00 - 12.05.2024 09:00"

Kaynak: Haber Merkezi