Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Kaan Kocaman, Yönetim Kurulu Üyesi ve A Takım Kaptanı Eren Erbay, A Takım Yardımcı Antrenörü Mert Er ve oyuncu Engin Bozkurt ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi'nin misafiri oldu. 
ÖĞRENCİ SPORLARI ZORLUK ÇIKARTILIYOR
Bakanlıkta yapılan görüşmede Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Başkanı Kaan Kocaman, Milli Eğitim Bakanlığı ve Spor Bakanlığı'nın aralarında imzalamış olduğu protokolün 29.maddesi gereğince okulların spor yapan öğrencilerin faaliyetlerinin kabulü konulu uygulamanın Zonguldak ve özellikle  Ereğli'de kabul görünürlüğünün zor olduğunu söyledi.  Bazı okul idarecilerinin neredeyse Kaymakamın resmi imzalı yazısını dahi kabul etmeyecek kadar sınırları zorladığını söyleyen Kocaman, bu konuda Bakanlığın okul idarecilerine yeniden bir hatırlatma yapılması gerektiğinin altını çizdi. 
SPOR YAPMALI  TEŞVİK EDİLMELİDİR
Gerçekleşen ziyarette duyduğum memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi ise "elbette gençlerimiz spor yapmalı ve bu teşvik edilmelidir. Bu hususta idarecilerin daha töleranslı olacağını düşünüyorum. Sizin gibi duyarlı kulüp başkanlarının ve idarecilerinin varlığı bizleri memnun ediyor diyerek Kocaman'a teşekkür etti.
Yapılan ziyaretin ardından heyet ziyaret anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Kaynak: Haber Merkezi