AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ayrıştırıcı bir dil kullandığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in Kuzeyli, Güneyli, aşağıdan, yukarıdan gibi ifadelerle kentimizi tehlikeli bir yola sokmaya çalıştığını, belirten Başkan Çağlayan “Zonguldak, kuzeye, güneye, aşağıya, yukarıya, doğuya, batıya enerjisiyle hayat vermiş bir şehirdir.
Memleketi ne olursa olsun, tüm hemşerilerimizde kardeşçe yaşamaya devam ediyoruz” dedi.

Hangi partiye gönül verirse versin, kardeşçe, bir arada yaşamaya devam edeceklerini belirten Ak Parti il başkanı Mustafa Çağlayan şunları ifade etti;

“Bizler, yılın 67’nci gününü Dünya Zonguldak Günü ilan ederken, Zonguldak şemsiyesi altında birleşme çağrıları yaparken Zonguldak’ı hiç tanımayan CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel, cumartesi günü yaptığı mitingde “Tahsin Başkana baktım. Öyle güneyden falan değil. Kuzeyin bir evladı. Öyle çok aşağıdan olanlar burada 5 senedir ne yapıyorlar gördünüz. Bu Güneyden değil Kuzeyden. Trabzonlu bir kardeşimiz. Bakın Trabzonlunun CHP'lisi çok makbul, yerel yönetimlerde Trabzonlunun CHP'lisi” dedi.
CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel, Kuzeyli, Güneyli, aşağıdan, yukarıdan gibi ifadelerle kentimizi tehlikeli bir yola sokmaya çalıştı. Zonguldak, kuzeye, güneye, aşağıya, yukarıya, doğuya, batıya enerjisiyle hayat vermiş bir şehirdir.
Memleketi ne olursa olsun, tüm hemşerilerimizde kardeşçe yaşamaya devam ediyoruz.
Hangi partiye gönül verirse versin, kardeşçe, bir arada yaşamaya devam edeceğiz.
Trabzon kökenli bir ailenin evladı olarak, Trabzonlunun CHP’lisi makbuldür ifadelerini asla kabul etmiyoruz.
CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in sözlerini, Trabzonlu olup da CHP’li olmayan İyi Partili, MHP’li, Ak Partili veya diğer partililere yapılmış bir hakaret olarak görüyoruz.
Bizler Zonguldak’ta şimdiye kadar kardeşçe yaşadık!
Bundan sonra da kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz.
Zonguldaklılar olarak, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’e yanıtımızı 31 Mart 2024 günü sandıkta vereceğiz”
 

Kaynak: Haber Merkezi