AK Parti İl  Başkanı Mustafa Çağlayan, görev devir teslim töreni sonrasında Ömer Selim Alan’a yönelik Zonguldak Belediyesi’nde yapılan çirkin saldırıyı kınadı.
Başkan Çağlayan, düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili özür beklediklerini söyledi.

Olayın kurgulanmış ve planlı bir saldırı olduğunu ifade eden il başkanı Mustafa Çağlayan şunları kaydetti;


“Zonguldak Belediye Başkanı olarak seçilen Tahsin Erdem, bugün görevi Dr. Ömer Selim Alan’dan teslim aldı. Görevi teslim eden Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan belediyeden ayrılırken çirkin bir saldırıya uğradı. 5 yıl önce biz görevi sizden devraldığımızda hiçbir çirkin hareket yaptırmadık. Saldırıyı organize edenleri, yapanları ve sebep olanları şiddetle kınıyoruz.   Bu olay sıradan bir saldırı değildir. Bu olay organize edilmiş, önceden kurgulanmış bir kötülüktür. Sizleri organize edilmiş, önceden kurgulanmış bu kötülükle baş başa bırakıyoruz. Erdem’li Belediyecilik dediniz. Ama Erdemsiz bir şekilde göreve başladınız. Asıl erdem özür dilemektir.
Ama siz misafir ağırlama nezaketini bile gösteremediniz.Olayı Chp’li değil onlar diyerek sorumluluğunuzun gereğini yapmadınız. Bir şehrin belediye başkanını belediyeden doğru düzgün gönderemediniz. Çünkü korktunuz. Biz şunu biliyoruz bu hareket sadece Selim Alan’a yapılmış bir hareket değildir. Seçim öncesi söz verdiklerinizin size bir gözdağıdır. Devrek Belediye Başkanımız Özcan Ulupınar bugün mazbatasını aldı. Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, görevi devretme nezaketini bile gösteremedi. Bizim gösterdiğimiz nezaketi, CHP’nin göstermesini isterdik. Bizim belediye başkanlarımız devirlerini kendileri gerçekleştirdi. Göreve başladığınız ilk gün yaptığınız erdemsizlikle tarihe geçtiniz. Biz  kazansa da, kaybetse  de belediye başkanlarımızın yanındayız.”
 

Belediye personelleri Ömer Selim Alan ve Buğra Özçelik'e saldırdı Belediye personelleri Ömer Selim Alan ve Buğra Özçelik'e saldırdı

Muhabir: Ercan Demir