AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, dün akşam CHP’li Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Dinç’in ve beraberindeki antrenör Volkan Çetin isimli şahsın AK Partili iki genci darp ettiği yönünde çıkan iddiaların ardından açıklamada bulundu. 

Olay; dün akşam saatlerinde Mithatpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre AK Partili gençler, bayraklama çalışması yaptığı sırada CHP’li Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Dinç ile beraberindeki bir kişi ‘Burada bu pankartı açamazsınız’ diyerek saldırıda bulundu. 

Volkan Çetin: Gençleri ben dövdüm, olayın belediye meclis üyesi adayıyla ilgisi yok! Volkan Çetin: Gençleri ben dövdüm, olayın belediye meclis üyesi adayıyla ilgisi yok!

Olayın kamuoyunda büyük yankı oluşturmasının ardından antrenör olduğu öğrenilen Volkan Çetin, AK Partili gençleri kendisinin darp ettiğini söylediği bir açıklama yaptı. CHP İl Başkanı Devrim Dural ‘sağduyu’ beklentili bir konuşma yaparken, bir cevap da AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’dan geldi. 

Başkan Çağlayan, sağduyu AK Partili gençlerin hali hazırda gösterdiğini, kendilerine cevap vermediklerini söyleyerek;”Malumunuz dün akşam istenmeyen üzücü bir olay yaşandı. Bizim kıymetli gençlik kolları yönetimimizden kardeşlerimiz mahallelerde çalışmalarını yaparken kendini davasına vakfetmiş, gece gündüz çalışan arkadaşlarımız yaparken bir saldırıya uğradılar. Saldırının başlangıcı Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyesi adayı olan arkadaştan kaynaklanıyor. Öncelikle burası benim mahallem burada sizin borunuz ötmez en kaba kullanabileceğim tabir bu. Diğerlerini kullanmıyorum. Sinkaflı cümlelerle tehdit etmiş ve arkadaşlarımızın üzerine yürümüş. Arkadaşlarımızı darp etmeye çalışmış. Sonra yanında olan arkadaş ki bugün Videolarını izledik. Kendisi bunu kabul ediyor bu işleri yaptığını ve saldırdığını kabul ediyor. Daha sonrasında bizim arkadaşlarımız tabii sahada olduğumuz için herkes aynı anda sahada bizim arkadaşlarımız da olay yerine hemen intikal ediyorlar. Fakat Çok itidalli, edebiyle, adabıyla davranıyorlar. Kendilerine yapılan muameleye mukabele ederken dahi kendilerine yakışan bir biçimde bunu yapıyorlar. Benim üzüldüğüm konu biz bu zamana kadar her dakika, her her an itidalli davranmaya, centilmence davranmaya dikkat ediyoruz. 


“ALGI SİZİN İŞİNİZ, SAĞDUYU ÇAĞRISINI SİZ KENDİNİZE YAPIN!”

Bugün bir açıklama gördüm Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı. Bizi, bizleri sağduyuya davet etmiş. Zaten sağduyulu davrananlar biziz. Bu arkadaşlarımız on sekiz, on dokuz, yirmi yaşındaki arkadaş dahi sizin gösteremediğiniz sağduyuyu orada göstermişler. Karşılık vermemişler. Kendilerine yakışanı yapmışlar. Lütfen sağduyu çağrınızı kendi örgütlerinize belediye meclis üyenize veriniz. Şimdi şunun peşine düşmüşler. Belediye meclis üyemiz üzerinden algı  Çalışması yapıyorlar diyerek bizi suçlamışlar. Biz algı çalışması nedir Bilmeyiz biz  Saha çalışmasını biliriz. Algı çalışması sizin işinizdir. Bunu algıya döndürmeye çalışmayın. Saldırılan gençler var. Çıkın deyin ki bizim arkadaşlarımızın yaptığı yanlıştır. Biz Gençlerimizin arkasındayız. Bu ülke bu gençlere emanettir. Bu ülkenin gelişmesi için çalışan gençlere yapılan her türlü şiddetin karşısındayız diyebilseydiniz, başımızın üzerinizde yeriniz vardı ama siz her zaman yaptığınız gibi sosyal medya mühendisliğine Algı yapmakla bizi suçladınız. Algı biz yapmayız. Algı sizin işiniz. Gençlerimizin kimin olursa olsun arkasında durmalıyız. Her zaman ama her zaman şiddetin karşısında durmalıyız ve bir görüntü göstermek istiyorum” şeklinde konuştu

Muhabir: Ercan Demir