AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, yerel seçimlerde hedeflerinin 25 belediyeyi de kazanmak olduğunu söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan gazetecilerin "TTK'ya yabancı işçi alımı söz konusu mu, merkez belediye başkanlığı için farklı aday düşünülüyor mu, elektronik kura ve çalışma bakan ziyareti" ile ilgili sorularına cevap verdi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"YABANCI İŞÇİ ALIMI SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ"

TTK'ya yabancı işçi alımının tamamen asılsız bir iddia olduğunu böyle bir şeyin asla söz konusu olamayacağını belirten AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan şunları söyledi:

"Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nu alması  2000 işçi konusunda Biliyorsunuz cumhurbaşkanımız bunun müjdesini vermiştir. Şimdi seçim öncesi verdiğimiz sözü Cumhurbaşkanımızın AK Parti hükümetinin partisinin bu zamana kadar verdiği her sözü yerine getirdiğini biliyoruz. Cumhurbaşkanımız ne zaman bir şey söylemişse mutlaka onu yapmıştır. Geldiğimiz aşamada Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na  2000 işçi alım süreci başladı. Henüz ilana çıkmadı. Ancak işçilerin alımlarıyla ilgili birtakım  spekülasyonlar yapılıyor,. Cumhuriyet Halk Partililer olsun. Muhalefetin bunu sürdürdüğünü, suyu bulandırmaya çalıştığını görüyoruz. Maalesef ki maalesef bu zamana kadar hiçbir konuda doğru yok. Hiçbir konuda gerçeği ifade etmiyorlar. Sadece milletimizin, vatandaşımızın, hemşehrilerimizin kafalarını bulandırmaya çalışıyorlar. Buradan bir rant elde etmeye çalışmak. Vatandaşımız buradan size Van rant vermez. Bakın Türkiye Taş Kömürü'ne alınacak işçilerin hangi usulle alınacağı zaten belli. 2009 yılında resmi gazetede yayınlanmış bir yönetmelik var. Bu yönetmeliğe göre alınacak. 2009 yılından bu güne kadar zaten bir yönetmelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan hiç kimse Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nda işe giremez. Işe girmesini de bırakın. Başvuru dahi yapamaz. Başvuru hakkı yok. İŞKUR'un sisteminde Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgisi olması gerekiyor. Giriş yapabilecek. 
Maksatlı olarak nereden bir kargaşa çıkartıp da birtakım siyasi gelir elde edebilme peşine düştüler 
Bunlar doğru değil. Doğru açıklamalar yapmaları gerekiyor. Doğru açıklamalar yapmaları gerekiyor ki vatandaşın TTK kurumunda  yüksek çalışma istek arzu ve heyecanlarını parçalamak baltalamaya çalışıyorlar. Bunların kimseye fayda yok. Zaten bunlar yapılacak. Kura da çekilecek. Kuradan çekildikten sonra kimin girip kimin girmediğini bütün  Türkiye görecek Mahcup olacaklar mı o zaman? Olmayacaklar. Çünkü bunu adet haline getirdiler. Daha önce de bunları çok kez yaptılar. Ve sonucunda biz hangi sözü vermişsek bu sözü tuttuğumuzu da gördük"

"ELEKTRONİK KURA SORU İŞARETİ BIRAKMAYACAK ŞAİBESİZ ŞEKİLDE KURALLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK"

Elektronik kura soru işaretleri bırakıyor eleştirilerine yanıt veren AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, kuraların bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da şaibesiz şekilde gerçekleştirileceğini belirterek şunları söyledi;

"Şimdi 1500 işçi Zonguldak'tan alınacak. 750 de yedek için  kura çekilecek. Öğretmen atamaların yanına nasıl olduysa doktor atamalarında nasıl oluyorsa şaibesiz bir şekilde, noter huzurunda bu kuralar çekilecek. Vatandaşlarımız da kendi kuralarını takip edebilecekler. Burada efendim bir şaibe var.gibi  muğlak ifadeler kullanmak öncelikle siyasetin sorumluluğuna eve sorumluluk taşıması gereken insanlara yakışmıyor."
Kuraya bu zamana kadar şaibe öğretmen atamalarında olmamış, doktor atamalarında olmamış, diğer atamaların hiçbirinde olmamış, devletin noter kanalıyla çektirdiği kuraların hiçbirinde herhangi bir şaibe olmamış. Vatandaşımızın aklını bulandırmasına, gerek yok. vatandaşımız zaten bunlara inanmıyor. Inanmadığına da en son Mayıs ayında gösterdi.  Böyle şeyler yaptığınız için millet ile devletin kurumlarını karşı karşıya getirmek istediğiniz için vatandaşın aklını bulandırarak,  kargaşa çıkarmaya çalıştığınız için millet size hem bir yönetimin başına getirmiyor. Artık bunlarda ders  olması lazım."

"ÇALIŞMA BAKANIMIZIN YOĞUN ZİYARET PROGRAMI VAR"

Çalışma Bakanı Vedat ışıkhan'ın yarınki ziyaretini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan şunları söyledi:

"Yarın Çalışma Bakanımız Sayın Işıkhan ziyaret programlarını gerçekleştirecek. İllgili daireleri ziyaretlerini gerçekleştirecek. Parti teşkilatımıza, il başkanlığımıza, teşkilatlarımızla bir araya gelecek. Daha sonrasında biliyorsunuz aynı zamanda yarın Gaziler Günü. Gaziler Günü için gaziler arasında verilen de gazilerimiz için verilen yemeğe katılacak ve ziyaretleri devam edecek. Biliyorsunuz bir göçük meydana geldi. Rabbim rahmet eylesin hastane  yaralılarımız var şehidimiz var  teşkilatımız var. Hem onun evini ziyaret edecek hem de aynı zamanda göçüğün olduğu Armutçuk Müessesesi'nde maden ocağında işçilerimizle bir yemek yiyecek aşr okunacak. Onların ruhuna Kur'an-ı Kerim tilaveti de gerçekleşecek. Programı böylece sonlandıracağız."

"25 BELEDİYENİN 25'İNİ ALMAK İSTİYORUZ"

Yerel seçimlere de değinen ve hedeflerinin 25 belediye olduğunu ifade eden Mustafa Çağlayan;

"Yerel seçimlere hazırlanıyoruz arkadaşlar. Bizim hedefimiz yerel seçimlerde 25'te 25 yapmak.. Şunu söylemiştik. Zonguldak'ımıza nereden gelirseniz gelin Ak Parti geçeceksiniz. AK Partili bir belediyenin olduğu sınırlardan çıkacaksınız. Bu noktada bizim inancımız tam vatandaşımızın gönlünü almak için hazırlıklarımızı yapıyoruz." dedi. 

"ÖMER SELİM ALAN GÖREVİNİN BAŞINDANDIR, BİZİM BELEDİYE BAŞKANI ARAYIŞIMIZ YOK"

"Zonguldak merkez belediye başkan adaylığı için farklı isimler düşünüyor musunuz?" sorusuna AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, "Sayın Belediye Başkanımız var. Bizim şu anda biliyorsunuz belediye başkanımız görevinin başında. Evet. Zonguldak'a hizmet etmek iiçin gece gündüzüne katan yoğun bir çaba sarf eden ve Zonguldak'ın gelişimi değiştiren de bir  belediye başkanı. Bizim herhangi bir arayışımız şu anda söz konusu değil. Bunlar genel merkezlerimizin belirleyeceği işler. . Biz son günümüze kadar milletimize hizmet etmek için çaba sarf eden bir anlayıştan geliyoruz. Böyle şeylere biz kafa yormaktansa vatandaşımıza  Nasıl hizmet verebiliriz? Mevcut belediyelerimizin olmadığı yerlerde bu belediyeleri kendimizi vatandaşımıza anlatarak onların gönüllerini alarak ne yapabiliriz bizim derdimiz bu"
Yirmi beş belediyenin yirmi beşinde eee anma hedefimiz var. Bu noktada çalışmalarımıza devam ediyoruz.

(Haber-Ercan Demir)