AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Gazetecilerin yerel seçim hazırlıkları ve belediye başkan adaylık süreci ile ilgili sorusunu cevaplandırdı.

Genel merkezin aday adaylık başvuru sürecini ayınladığını ve başvuruların 9'unda başladığını belirten AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan 3 Aralık'a kadar başvuru sürecini devam edeceğini söyledi.

YENİ BİR BAŞLANGICIN AREFESİNDEYİZ

Yeni bir başlangıcın arefesi notlarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan şunları söyledi:

"Bizler yeni bir başlangıcın aslında arifesindeyiz. Genel merkezimiz yerel seçimlerle ilgili süreci başlattı. Ayın 9'u itibariyle de aday adaylığı başvurularımız başlamış bulunmaktadır  9-17  arasında başvuruları kabul edeceğiz. İl Genel Meclisi, belediye meclisi üyeleriyle aday adaylıkları 9'unda başladı. 3 Aralık'ta sona erecek. Allah hayırlı eylesin, mübarek eylesin, şehrimiz için, ilçelerimiz için, beldelerimiz için, ülkemiz için bu süreci hayırlı eylemesini istiyorum seçim sürecine tekrar yeniden başlıyoruz. Bu seçim sürecini de şehrimiz için ben hayırlı olmasını  temenni ediyorum.
Aynı zamanda rakiplerimiz de olacak, yarışacağız. Bu yarışın içerisinde güzelliklerle sonuçlanmasını, centilmence bir mücadele olmasını bizler temenni ediyoruz. Bu noktada da teşkilat telkinde bulunuyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hazırız. Biliyorsunuz AK Parti olarak bizler bir seçimden sonra diğer seçime hazırlanan teşkilatları bu hazırlıklarımız tamamdır. Süreç içerisinde de gerekli bilgilendirmeleri size yaparız."

''KIZILCAHAMAM'DA PAZAR, PAZARTESİ VE  SALI GÜNÜ İL BAŞKANLARI ÇALIŞTAYINA  KATILACAĞIM''

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan Ankara Kızılcahamam'da 12 13 14 Kasım tarihlerini düzenlenecek olan il başkanları çalıştığına katılacağını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti;

"Biz yarın Pazar, Pazartesi ve Salı olmak üzere Kızılcahamam'da il başkanları çalıştayına katılacağız. Orada da son değerlendirmelerimizi yapacağız. Genel başkan yardımcımız sunumlarını gerçekleştirecek. Biz de değerlendirmelerimizi yapacağız. Sonra şehrimize döneceğiz. Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz"

VATANDAŞLARIMIZIN ACILI VE MUTLU GÜNLERİNDE HEP AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI YANLARINDA VARDIR

Vatandaşların acır ve mutlu günlerinde hep AK Partili belediye başkanlarının yanlarında olduklarına dikkat çeken İl Başkanı Mustafa Çağlayan, "Yani seçim süreci geldi ama bizler parti olarak gerek belediye başkanlarımız, gerek milletvekillerimiz, gerek de tüm teşkilatlarımız yani il başkanlığından  sandık yönetim kuruluna kadar, mahalle başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, seçimlerden de hemen sonra, sadece seçimlerde vatandaşın yanına giden değil. Seçimden seçime onların yanına giden değil. Her dönem vatandaşıyla hemhal olan bir yapıya sahibiz. Ne zaman birinin cenazesi olsa mutlaka AK Partili birini onun yanında görüyorsunuz. Ne zaman birinin nişanı olsa, düğünü olsa, yani acısında da, üzüntüsünde de bizler, vatandaşımız da her daim birlikte olmaya çalışıyoruz. Belediye başkanlarımız hizmetlerine devam ediyor. Mevcutta belediye başkanlarımızın yaptığı hizmetleri vatandaşlarımız görüyor. Şu anda  biraz zorlanıyoruz röportajı yaparken de. Inanılmaz bir çalışma Zonguldak'ımızı değiştiren, dönüştüren, gençleştiren aynı zamanda da tarihini tarihini değiştiren ve güzelleştiren bir çalışmalara şahitlik ediyoruz. Bunların sürmesi adına iktidarımız biliyorsunuz görevi başındadır. Mayıs ayında milletimiz yetkiyi vermiştir. 4.5-5 yıl daha  bu sürece onun nimetlerinden onun iktidarımızın hizmetlerini daha fazla Zonguldak'a çekebilmek adına da vatandaş biz derdimizi anlatacağı" dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARININ HİZMETLERİNDEN VATANDAŞLARIMIZ MEMNUN

Belediye başkan adaylarında değişik olacak mı sorusunu yanıtlayan İl Başkanı Mustafa Çağlayan, "

"Şimdi belediye başkanlarında, il genel meclis üyelerini, biz belediye başkanlarımızın tümünün çalışmalarından öncelikle onu belirtmek isterim. Memnunuz. Vatandaşımızın bize geri dönüş var. Bu noktada bizler teşkilat olarak memnunuz. Bu değerlendirmeleri genel merkezimiz zaten yapacaktır. Bizler de kanaatlerimizi onlara belirteceğiz. Şu anda 3 ilçe belediye başkanımız var. Zonguldak merkezle beraber 2 tane de Kozlu ve Kilimli. Biz bunlara eklemeler de yapacağız. Onlara mevcutları koruyacağız. 3 belediye Başkanımızdan da  il ve ilçeler olarak bizler çok memnunuz. Vatandaşımız da memnuniyetlerini bizlere zaten iletiyorlar. Çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Gecelerini gündüzlerine katıyorlar. Ki  yeni çıktığımızda Mayıs ayında çıktığımız  seçimlerde de belediye başkanlarımızın sahada ki performansından ben ayrı ayrı her birine teşekkür etmiştim. Belde belediye başkanlarımız da hakeza öyle. Geçtiğimiz  haftalarda yüzde 100 program adı altında program icra ettik. Zaten  sahada olan  hem belediye başkanlarımız hem teşkilatlarımız vatandaşımızla, cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yüz yüze Türkiye yüzyılımızın da yeniden hayırlara vesile olması adına hep birlikteydiler. Bu hususta gerek belediye meclis üyeleri gerek il genel meclis üyeleri konusunda da değerlendirmelerimizi yapacağız. 
 

Kaynak: Ercan Demir