AK Parti'den aday gösterilmeyen Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, "Ben bu AK Parti'de iki  dönem görev yaptım. İnşallah yaptığım sürece de bir hatamın, bir eksiğimin olmadığını düşünüyorum. Başarılıydım. Belediyecilikle alakalı bana hiç kimsenin söylediği, yorum yaptığı bir şey yok. Son dakikaya kadar bekletildi. Neden belediye başkan adayı olmadığımı dahi bana söylemediler. Anlatmadılar. Ama birilerinin para gücü, kirli para gücü. Onu yenmiş. Öyle duydum. Doğrudur, yalandır bilemeyeceğim.  Olacağı buydu ama biz de bu saatten sonra bize keşke bunu daha düzgün bir dille söyleselerdi." şeklinde konuşmuştu.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan 'da düzenlediği basın toplantısında Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin'in Bu sözlerine cevap verdi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan yaptığı açıklamada, "Bu bir süreçtir. Belediye başkan aday adaylığı süreci yaşandı. Ben öncelikle aday adaylığı başvurusunda bulunmuş tüm aday adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Hizmetin AK Parti'yle yapılabileceğini düşünüp bu millete hizmet etmek adına yola çıkmış bütün aday adaylarına teşekkür ediyorum. Aday belirlenirken de bir takım kriterleri uygulamıştık.  Hepiniz de buna şahitlik etmiştiniz. Gerek temayül yoklamaları, gerek ilçe başkanlarımızın kanaatlerinin, milletvekillerimizin kanaatlerinin alınması gerekse  vatandaşımızın görüşlerine anket usulüyle başvurması. Bütün bunlar yapıldıktan sonra bizler genel merkezimize kanaatlerimizi bildirdik. Ve neticede kaç tane aday adayı olursa olsun bir tane aday olacaktı Şu anda  adaylarımız belirlendi. Biz Zonguldak'ta ilkleri yaşadık. İlk mitingi Zonguldak'ta yapıldı. Ne kadar önem verildi Cumhurbaşkanımızın önem verdiğinin de bir işaretidir. Aynı zamanda ilçe belediye başkanı ve belde belediye başkan adaylarımızı da bir mitingde, bu da Türkiye'de bir ilk oluyor mitingde Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandı. Bunlar bizim için gurur verir şeylerdir. Netice olarak da adaylarımız belirlendi. Aday adaylarının içerisinden sadece bir aday belirlenecek. Bunlar belirlendi. Aday olamayan arkadaşlarımız var. Bu noktada ben Kendilerine çok teşekkür ediyorum tekrar. Her biri bizim için değerlidir, kıymetlidir. Belediye başkanlığı yapmış her bir arkadaşımızın bizim için değerli ve kıymetlidir. Onlar şu süreç içerisinde ne söylerlerse söylesin onlar bizim gönlümüzdeki yeri sabittir, mevcuttur. Farklı yollara tevessül edenler olabilir. İlk anda bir takım söylemler söz konusu olabilir. Bunlar doğal şeylerdir. Doğal karşılıyoruz bunları." İfadesini kullandı.
 

Kaynak: Ercan Demir