MEBBİS sisteminin güvenliği ve öğretmenlerin kişisel verilerinin korunması büyük önem taşıyor. Bu nedenle, Milli Eğitim Bakanlığı, sürekli olarak sistemlerini güncellemekte ve geliştirmektedir. 30 Ekim 2023 tarihi itibariyle gerçekleştirilecek olan güncelleme, öğretmenlere daha güvenli bir giriş imkanı sunacak ve veri güvenliğini en üst düzeye çıkaracaktır.
Öğretmenler için MEBBİS girişinde ikinci doğrulama uygulayacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 30 Ekim 2023 tarihi itibariyle tüm MEBSİS kullanıcıları, MEB Ajanda uygulamasına gelen bildirimi onaylayarak veya MEB Ajanda uygulamasında her 30 saniyede bir kişiye özel olarak üretilen 6 haneli doğrulama kodunu girerek MEBBİS’e erişim sağlayabilecek.
Güvenlik önlemi, öğretmenlerin kişisel ve hassas verilerinin korunmasına yönelik alınan bir tedbirdir ve öğretmenlerin MEBBİS sistemine daha güvenli bir şekilde erişmelerini sağlayacaktır. Ayrıca, MEB Ajanda uygulamasını kullanamayan öğretmenler ise E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapabilecekler. Bu önlemöğretmenlerin verilerinin güvenliğini artırmayı hedeflemekte. 
 

Kaynak: Haber Merkezi