AK Parti Zonguldak  illetvekili Saffet Bozkurt'un girişimleri ile birlikte karayolları ekipleri ölümlerin sık yaşandığı noktada inceleme yaptılar.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt ve AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç ile birlikte ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yaşandığı Yeşiltepe-Kepez karayolunda karayolu yetkilileri ile incelemelerde bulunmuştu.

Milletvekili Bozkurt, beraberinde Karayolları 15. Bölge Müdürü Alparslan Eşlik, İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan, Sarıkorkmaz Mahallesi Muhtarı Ali Kocatürk, Kavaklık Mahallesi Nazip Kaplan ve ilçe yöneticileri ile birlikte Yeşiltepe-Kepez karayolunda incelemelerde bulunmuş, yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının yaşandığı bölgede alınacak tedbirlere ilişkin değerlendirme yapmıştı.

Bu çalışmalar doğrultusunda karayolu ekipleri Yeşiltepe-Kepez karayoluna gelerek ölçüm ve projelendirme çalışmalarına başladı

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andıç, karayolu ekiplerinin çalışmalarını inceledi.
Andiç, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Milletvekilimiz ve karayolları ekipleri ile bir gün önceden Yeşiltepe-Kepez karayolunda alınabilecek önlemlere ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Ekipler bugün bölgeye geldi. Kavşaklar başta olmak üzere alanda yapılan tüm çalışmaların kısa sürede projeleri tamamlanarak çalışmalar başlayacak"

Kaynak: Haber Merkezi