Bahçelievler’de CHP önde algısı oluşturulmaya çalışılmasını çok yanlış olduğunu ifade eden başkan ve başkan adayı Ömer Selim Akan, “Hani CHP çok önde çıkıyor, CHP'lerin mahallesi gibi. Ben öyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Öyle bir şey olsaydı seçimi onların alması gerekiyordu CHP döneminde değil mi? “ ifadesini kullandı.

Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan, gazetecilere şu şekilde açıklama yapıldı;

"BAHÇELİEVLER’DE  CHP ÖNDE OLSAYDI SEÇİMLERİ ONLAR KAZANIRDI!"

“Bahçelievler en büyük  ve nüfusun en yoğun olduğu mahallemiz olduğu doğru. Ama ben Bahçelievler'i CHP'nin oturduğu mahalle gibi demek çok işime gelmiyor. Niye? Öyle olmadığı kanaatindeyim. Çünkü Zonguldak'ta yaşayan şu an merkezde 99 bin nüfusumuz var. 75 bine yakın da seçmenimiz var. Şimdi hepsi hizmet istiyor. Bunun Bahçelievler'i, İnağzı, Birlik Mahallesi yok. Ama nedense Bahçelievler'imiz için böyle bir kanı oluşturulmuş. Hani CHP çok önde çıkıyor, CHP'lerin mahallesi gibi. Ben öyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Öyle bir şey olsaydı seçimi onların alması gerekiyordu CHP döneminde değil mi? Bahçelievler adı olan ama bahçesi bile olmayan Bahçelievler'imize biz iki tane proje gerçekleştireceğiz. Bu sadece millet bahçesi gibi değil. Malum Badaloğlu Parkı'nı biliyorsunuz. Merhum Samsun'da kazada hayatını kaybeden milli futbolcumuz Sayın Badaloğlu'nun ismini taşıyan parkımız 30 yılı aşkındır aynı şekilde. Hiçbir restorasyon, revizyon, yenileme geçirmeden ki vatandaşlarımızın hepsi de kullanmıyor. Dışarıdan gelen misafirlerimizi de ağırlayamıyoruz. Orada işletmecisi Aytekin Bey de bundan muzdarip, Zonguldak da muzdarip. Bana göre Zonguldak'ımızın en güzel manzarasına sahip yer. Onun akabinde bizim park Bahçe ve Park Müdürlüğü'müzün olduğu yer biliyorsunuz. Orayı da inşallah kaldırıp orayı da mahalle tipi bir millet bahçesi yapacağız. Niye bunları yapıyoruz? Burada sadece vatandaşlarımız sohbet etmeyecek, kaynaşacak, sosyalleşecek. Çocuklarımız çocuk parkından istifade edecek. Badaloğlu Parkı'nı malumunuz, Çelikel'in yanında, yukarıda Devlet Hastanemizin ek binası var malumunuz. Hasta yakınları, doktorlar, hemşireler, refakatçılar herkes kullanacak. Ve hafta sonları da büyük ihtimalle şehire ziyarete gelenlerin nefes alabileceği, kaynaşabileceği, yemeğini yiyebileceği, eşsiz Zonguldak manzarası görebileceği bir muazzam alan olacak. Onun dışında daha dün açıkladığımız bir proje var. Biliyorsunuz Kozlu ile beraber, bir battı-çıktı ile beraber bir tramvay hattı düşünüyoruz. Sahil hattını, parkurunu genişletiyoruz. Oturma gruplarını, bisiklet yollarını yapıyoruz. Ne olacak  böyle olunca? Bahçelievler daha da tercih edilen bir mahalle olacak. Bahçelievlerle ilgili şunu söyleyebilirim. İçimde ukte kaldı. Bu yaz asfaltını dökecektik ana caddenin. Ama ne yazık ki deprem 6 Şubat depremi sebebiyle planladığımız İller Bankası'nın olsun, diğer HİBE'ler olsun, destekler olsun hepsi haklı olarak deprem bölgesine gönderildiği için ne yazık ki Bahçelirvler'in ana caddesini asfaltlayamadık. Ama orada yaşayan bütün hemşerilerimiz rahat olsun. Bahçelievler de bizim için çok değerli. 18 mahalle çok değerli. Ama Bahçelievler'in inşallah asfaltını hemen göreve gelir gelmez yapacağız."
 

Muhabir: Ercan Demir