Vali Hacıbektaşoğlu: “Bugün burada, iftar sofrasında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu kutsal ayın bereketi ve rahmetiyle dolu zaman diliminde, siz değerli Mehmetçiklerimizle bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Sizler, milletimizin varlığı ve güvenliği için fedakarca görev yapan kahraman askerlerimizsiniz. Vatanımızın her karış toprağı için canınızı ortaya koyarak, sınırlarımızı koruyor, milletimizin huzur ve güvenliğini sağlıyorsunuz.
Milletimizin duaları ve desteği her zaman sizinle birlikte. Sizlerin cesareti, fedakarlığı ve vatan sevgisi, Türkiye'nin daima dimdik ayakta durmasını sağlayacaktır.
Bu iftar sofrasında, siz kahraman Mehmetçiklerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor, görevlerinizde muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” Dedi.

Tuğamiral Niyazi Uğur ev sahipliğinde düzenlenen programa; İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Cezmi Yalınkılıç, Kaymakam Mehmet Yapıcı, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin ile çok sayıda Mehmetçik ile askeri personel katıldı. 

Muhabir: Ercan Demir