Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’ın, kendisiyle ilgili açıklamalarına cevap verdi. Zaimoğlu, “CHP’nin Zonguldak Belediye Başkanlığı’nı kazanacağını ilkokula giden çocuklar dahi bilmektedir” diyerek başladığı açıklamasına, “Geçmiş olsun AKP” diyerek son verdi. 
Zaimoğlu’nun yaptığı açıklama şu şekilde;
“Cumhuriyet Halk Partisinin Zonguldak belediye başkanlığını kesinlikle kazanacağını ilkokula giden çocuklar dahi bilmektedir.
Siyasi partilerde kendilerine göre pozisyon almaktadır.
Bunlar doğaldır bunlara karşı bizim de siyaseten güç beyan etmemiz seçimi kazanacağımızı beyan etmemiz hayatın doğal akışına uygundur bu sebeple böyle beyanlarda  bulunma en doğal hakkımızdır buradan kim kendisine ne vazife çıkarıyor anlamış değilim bu gibi söylemler siyasi iddiadır ortamı gören beyanlar değildir.
Biz AKP'nin isteğine göre siyaset yapacak ya da demeç verecek durumda değiliz açıklamayı hayretle okudum buradan nasıl bir gerilme olmuş anlamış değilim.
AKP diyorsa ki CHP seçim alacak tabii ki bundan gerilirler buna da yapacak bir şey yok.
İktidar partisinin Zonguldak'a onu bunu getirdik şunları yaptık bunları yaptık diyenlerin söyledikleri doğru olsaydı İttifak yapma gereği duymazlardı bu bile kendilerinin hiçbir şey yapmadıklarının halkın gözünde yok hükmünde olduklarının halkın gözünde tek başına seçim kazanamayacaklarının itirafıdır aslında...
Bu itirafta bulunduklarından dolayı AKP  siyasi olarak yakalanmıstır...
Ne yaparsa yapsınlar Zonguldak halkı doğruyu ve yanlışı çok iyi bilen halktır bu sebeple yine söylüyorum KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK...!!!
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak belediye başkanlığını kazanacaktır ...
Geçmiş olsun AKP.”

Kaynak: Neriman Dengiz