İl Başkanı Mustafa çağlayan'ın ortamı germeye gerek yok centilmence yarışacağız sözlerine de cevap veren İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, "Bizler siyasi partiyiz ve Tabii ki yarışacağız tabii ki de ben de korkunun ecele faydası yok seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi kazanacaktır diyeceğim elbet" sözleri ile cevap verdi.

''SAĞLIK DEVRİMİ YAPANLAR BU DEVRİMİN ALTINDA KALDI''

Zonguldak’ta sağlık noktasında büyük sıkıntılar olduğunu ifade eden Başkan Zaimoğlu, “Defalarca söyledik. Sağlık noktasında çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Sağlıkta devrim yapanlar devrimin altında kaldılar. Aman diliyor. Yardım diliyor. Doktor açığımız hat safada. Arkadaşlar kelime oyuncularıyla siyaset yapılmaz. Milletvekili açıklama yapıyorsa bunun arkasında durmalı. Zonguldak’ın Merkezinde olduğu gibi algı yapmak. Göz doktoru sıkıntımız var. 1 tane doktorumuz var. Ciddiye doktoru bir tane. Zonguldak’ta çok yüksek doktor açığı var. Üniversitede 30 yakın doktor açığı var. Zonguldak terkedilmiş. Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı ile görüşsünler.
" dedi 

''BUNUN ECELE FAYDASI YOK SEÇİMLERİ BİZ KAZANACAĞIZ''

Zonguldak'ta AK Parti ve MHP'nin Merkezi ittifak yapmasını değerlendiren İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu," Onların istediğine göre konuşacak halimiz yok. Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanlığını kazanacak. Korkunun ecele faydası yok. Kiminle birleşirseniz birleşin. Zonguldak 5 sene hizmet getirdin o zaman seçime tek başına girmiştin. Şimdi niye tek başına girmiyorsunuz. Bunlar tek başımıza bunlar belediyeyi bizlere vermezler.” ifadesini kullandı.

''EMEKLİYİ PERİŞAN ETTİLER''

Zaimoğlu, "Emeklimize 38,5 memur emeklimize yüzde elli noktasında hakikaten insanın aklıyla alay ediyorlar. Enflasyon patlamış. Emekliye gördükleri revaya bakın. 7 bin 500 lira alan emekli ne yapsın. 11 bin lira ev kirası. Hiç utanmıyor musunuz? Bizle alay ediyordunuz. Emekliye bu devlet bu millet gerekli şeyi gösteremiyorsa yazık. Büyüklerimizin torunları sevme hediye alma evini geçindirme hakkı yok mu? Avrupa’da ki emekli Antalya’da beş yıldızlı otelde tatil yapıyor. Acaba bunlar emekliden utanıyor musunuz? Boş beyan vermeyle olmuyor. İnsanlar hayatın gerçeğine bakıyor. Hayatın gerçeğinde geçim var. 24 saat geçim konuşulacak. Belediye başkanımı yapacaklarını anlatacak. 31 Mart 2024 tarihine kadar ekonomik krizi her gün anlatacağım. İktidar partisinin yetkililerine sesleniyorum. Çıksınlar bu emekliye hakettiğinin fazlasını verdim desinler Eğer utanmıyorlarsa”diye konuştu.

''ŞEFFAF VE ADİL BİR ÖN SEÇİM OLACAK''

CHP Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Osman Zaimoğlu, 6 Ocak'ta yapılacak olan ön seçimle ilgili şunları ifade etti:
"6 Ocak 2024 Cumartesi günü Alaborina Restaurantta belediye başkan aday adayımızı belirlemek içim ön seçim yapacağız. 7 tane adayımız ön seçimde yarışacak. 10 tane sandık kuruyoruz. Her sandıkta 3 tane görevli olacak. Şeffaf ve adil bir seçim olacak. Salonda oturma konuşma siyasi sohbet yapılmayacak. Merdivenlerde aday adayları tanıtım broşür dağıtabilir.” dedi.

Kaynak: Ercan Demir