MHP Merkez ilçe başkanı Çağatay İpekçi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in , Zonguldak mitinginde yaptığı konuşmada güneyli kuzeyli aşağıdan yukarıdan ve Trabzonlunun CHP’lisi makbuldür şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi.

Bir siyasi partinin genel başkanının milleti ayrıştıcacak şekilde konuşmasının yanlış olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi merkez ilçe başkanı Çağatay İpekçi şunları söyledi;

“Bir siyasi partinin lideri Zonguldak mitinginde vatandaşlarımızın arasında bir ayrıştırma yaparak, güneyli kuzeyli muhabbeti yapmış olup bu sözler hepinizin malumudur. Öncelikle belirtmek isteriz ki gerek inancımız gerekse de yazılı hukuk kurallarımız bizlere insanlar arasında ayrım yapmamayı, eşitliği gözetmemizi emretmiştir. Bir Türk Milliyetçisi olarak doğulu-batılı, kuzeyli-güneyli demeden ülkemizin her köşesinde yaşayan vatandaşımız bizim için eşittir, eşit kalacaktır. 

Bir Zonguldaklı olarak bizler Türk milliyetçisiyiz ve Türk milliyetçisi olmaktan da onur ve gurur duyuyoruz. Yerel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partimiz bu tarz hadiselerin yaşanabileceğini tahmin ederek bir slogan belirlemiştir. Bu slogan da "Ayırmadan, ayrışmadan Türkiye için canla başladır". Bizler için yönetime tabi olan Türk vatandaşlarının ülkemizin neresinde doğduğu kesinlikle önemli değildir. Önemli olan aşkla, yürekten Türk milletine bağlılığı ve sadakatidir. Bu sebepledir ki Türk olan ben Türküm diyen, milliyetçi Türkiye için elinden geleni yapan her bireyimiz başımızın tacıdır. Varlığımız, Türk varlığına armağan olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün de dediği gibi NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Muhabir: Ercan Demir