İcra edilen programa Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, İl Müffetişi Şahin Kalça ve il yönetimi,İl kadın kolları yönetimi, ilçe başkanları katılım sağladı. 
 Yemek sonrası açıklamalarda bulunan il Başkanı Sayın Erol şu ifadeleri kullandı;

“ Millî Görüşçüler=Saadet Partililer, bu seçimin sonuçlarını Millî Görüş bakımından olumlu ve olumsuz taraflarını mutlaka değerlendirmeye alacaklardır. Millî Görüşçüler; her seçim sonrasında yaptıkları değerlendirmelerde dikkat ettikleri en önemli kural, “doğru tedavi için doğru teşhis” esası olmuştur. Bu seçim sonrasında da yapılacak değerlendirmelerde bu esas mutlaka dikkate alınır. Bu değerlendirmeler; iç ve dış etkenler olmak üzere iki açıdan yapıldığında doğru tedavi için yapılması gerekenler belli olur. Millî Görüş bir harekettir ve sıradan bir hareket de değildir. Millî Görüşçüler, büyük bir olgunluk içinde değerlendirmelerini, Millî Görüş’ün temel esaslarına uygun olarak yaparlar.

Toplumda Saadet Partisi nasıl algılanıyor, Saadet Partisine oy verenler niçin veriyor, vermeyenler niçin vermiyor?hususu olur. Bunun için ciddi araştırmalar yapılır. Bütün bu değerlendirmelerden sonra yeni bir döneme yeni bir başlangıç yapılır. Süregelen kimi hatalı davranışlar, ıslah edilerek, inançtan beslenen bir heyecan ile sonunda fetih olan yeni bir sefere çıkılmış olur.Allah yar ve yardımcımız olsun.“dedi.
 

Kaynak: Ercan Demir