Zonguldak'ta bulunan 19 mahallede tapu kadastro çalışmalarının başlangıç tarihlerine göre 5 yıllık sürenin yılbaşından önce sona ereceğini bildiren Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Bülent Tüzün vatandaşların mutlaka Milli Emlak'a dilekçe vermesi gerektiğini söyledi

 TEBLİGATLAR BAŞLIYOR

"Milli Emlak'ın uyarısı doğrultusunda bu tapular için 5 yıllık çıkan kanun. 13 Aralık 2023 tarihinde son buluyor. O tarihten sonra yerini almak isteyenlerin dilekçesi kabul olmayacak. Tekrar bir daha yasa çıkarsa hak sahibi olabilmek için müracaat edebilecekler. Bu zamana kadar müracat etmeyen yer sahipleri vatandaşlarımıza özellikle 13 Aralık 2023'e kadar mutlak suretle dilekçe vermeleri gerekmektedir. Duyarlı olsunlar. Yerlerinin tapularını almak için bir an evvel dilekçelerini versinler. 

Yeri olup da tapusu olmayan tüm vatandaşlarımız tapularını alabilmek için Milli Emlak'a müracaat ederek dilekçe vermesi gerekiyor.

Milli Emlak  muhtarları bu konuda bilgilendiri Diğer muhtarları da bilgilendirdi tahmin ediyorum. 19  mahalle için de geçerli bu. Çünkü kanun 5 yıl ve bu sene doluyor. Bundan sonrasında işte tekrar bir daha kanun çıkması lazım ki  vermeyenlerin tekrar bir daha dilekçe versinler. O da meçhul. Ne zaman çıkacağı belli olmaz. Çıkmayabilirde. 

2023 yılı sonu itibariyle 13 Aralık'a kadar mutlaka dilekçe verilmesi gerekiyor. 

Bugün milli emlaktaydım. Bahçelievler'de 5-6 kişi Terakki Mahallesi'nde ise çok sayıda böyle kişi var.

Gerekli tebligat var şu anda yapılıyor.
Her Mahalle için tarihler değişik. Bahçelievler Mahallesi olarak bizim 13 Aralık ama Terakki mahallesi için 9 Aralık'ta son buluyor diğer mahallelerdeki tarihlerde bu şekil değişiklik gösterebiliyor."

Kaynak: Ercan Demir