Zonguldak eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, beraberinde Belediye-İş Sendikası eski Şube Başkanı Cavit Zülfikar ve belediye eski personellerinden Engin Demir ile birlikte GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’e ziyarette bulundu.
Akdemir’in önemli bir görev yaparak Zonguldak halkına hizmetlerde bulunduğunu ifade eden Demir, “Başkanımızı anlatmaya gerek yok. Bizleri ziyaret ettiği için, sendikam, şahsım ve madenciler adına teşekkür ediyorum. Zonguldak’a yaptığı hizmetler önemlidir. Bizlere örnek olan bir şahsiyettir kendisi. Kendilerini burada görmek bizleri mutlu etmiştir.” dedi.

Akdemir’de maden işçilerinin kendisi için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Sizlerin çalışmaları bizler için çok önemli. Sizin gibi çalışkan, dürüst bir arkadaşımızın bu camiada olması bizler için bir kazanımdır. İşçi kardeşlerimiz için verdiğiniz emek ve her adım çok önemli. İşçilerimiz adına çok önemli çalışmalar yapıyorsunuz. Bizler de bunları devamlı takip ettik. Genel Maden-İş Zonguldak’ımızın olmazsa olmazlarından gözbebeğimiz olan bir kurum. Sizlerde bu süreci yöneticiler olarak çok iyi sürdürüyorsunuz. Madenciler için iş sağlığı ve iş güvenliği çok önemli. Hiçbir iş kolunda evden çıkarken ailesiyle helalleşen başka bir işçi yoktur. Bu vesilesiyle maden işçileri bizler için çok kıymetlidir. Onların ayaklarına taş değmeden sağlıklı ve huzurlu bir yaşamlar dileğinde bulunuyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi