MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor takımları arasında oynanan maç sonrasında hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırı nedeniyle süresiz ertelenen liglerin ne zaman başlayacağı belli oldu.


TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 19 Aralık Salı günü tüm liglerin yeniden başlayacağını duyurdu. Bu haftasonu oynanması gereken 16. hafta maçları ise 10 Ocak 2024'te yapılacak.
Büyükeksi yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Halil Umut Meler bizim için sadece bir hakem değil, uluslararası arenalarda kendisiyle iftihar ettiğimiz, gurur duyduğumuz bir hakemimiz. İyi bir aile babası ve iyi bir insan. Bugün konuşacağımız hiçbir şey, hakemimiz zalimce tekmelenirken iki eli başında yerde sürüklendiği fotoğraftan daha fazla şey söyleyemez. Olayın sorumluları hakkında yüce Türk adaleti gereğini yapmıştır, bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Bizim TFF olarak yapmamız gereken şeyi, hukuk müşavirliğimiz dün yapmıştır. PFDK da perşembe günü kararını açıklayacaktır. Disiplin talimatlarımızda, bu gibi durumların tekrarı yaşanmaması için hak mahrumiyeti ve para cezası dışında ek yaptırımlar getirmeyi planlıyoruz."  ded.
Büyükekşi, tüm liglerin 19 Aralık Salı günü yeniden başlayacağını Trendyol Süper Lig'de bu haftasonu oynanması gereken 16. hafta maçlarının da  10 Ocak 2024'te oynanacağını duyurdu.
Alt liglerde bu hafta sonunda oynanması gereken müsabakaların ise ne zaman oynanacağı ilerleyen günlerde açıklanacak.

Kaynak: Ercan Aygün