TFF 2. Lig 37 haftada oynanan ve 0- 0 berabere biten Ankaraspor- Nazilli Belediyespor maç ile ilgili şike iddialarını yönelik hukuk kurulunun hazırladığı dosya TFF etik kuruluna sevk edildi .

Zonguldak Kömürspor yönetiminden konu ile  ilgili yapılan açıklama söyle;

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Kurulu’nun, 2. Lig Beyaz grubun 37’nci haftasında 0-0 berabere biten Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili hazırladığı soruşturma dosyası TFF Etik Kurulu’na sevk edilmiştir. 
Etik Kurulu’nun amacının, Türk futbolunun etik değerleri ve toplumdaki saygınlığının korunması ile futbol camiasının uyması gereken etik davranış ilkelerini ve futbolun etik kurallarını düzenlemek olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
Uzlaşı iddialarının ayyuka çıktığı ve Türk futbolunda büyük bir infial yaratan, ulusal televizyon ve spor programlarında hala gündemin ilk sırasında yer alan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili gelişmeleri kulüp olarak yakından takip ediyoruz.
Bu maçla ilgili verilecek karar, Türk futbolunda bir milat olacaktır. “Temiz Futbol” adına emsal teşkil edilebilecek kararın biran önce verilmesini herkes gibi biz de bekliyoruz. 
Türk futbolunda artık temiz futbol istiyoruz. Beyaz grup bu sezon maalesef “Kara” bir grup olmuştur. 
Spor kamuoyuna duyurulur.
Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu"

Muhabir: Ercan Aygün