Türkiye İşçi Partisi (TİP) Zonguldak İl Teşkilatı 28 Mayısta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde tarafını belirledi.
Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceklerini belirten Türkiye İşçi Partisi (TİP) Zonguldak İl Teşkilatı yaptığı basın açıklamasında; “Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri geride kaldı. Halkın yarısından fazlasının, her türlü tehdit ve hileye rağmen Saray'a onay vermemiş olması ise umudumuzun kaynağıdır. Yoksullaştırılan emekçilere, şiddete karşı yalnız bırakılan kadınlara, ülke için hayaller kurması engellenen gençlere karşı bir borcumuz olduğunu biliyoruz. Biz inatçıyız. Gün, bir kez daha ayağa kalkma günüdür. Gün, iktidarı yenebileceğimizi birbirimize anlatma günüdür. Gün, yüz yıl önce Saray'a boyun eğmeyen tarihimizden ilham alma günüdür. Türkiye İşçi Partisi olarak, 28 Mayıs günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması ve Tayyip Erdoğan'ın kaybetmesi için üzerimize düşen sorumluluğu yapacağımızı duyuruyoruz. 

“TİP sandıkları korumak için gönüllü olacaktır”

On binlerce üyemiz, 1 milyona yaklaşan seçmeniz adına halkımıza "Sana Söz" diyoruz. 14 Mayıs öncesinde TİP üyeleri nasıl arı gibi çalıştıysa, aynı heyecan ve coşkuyu 14 gün boyunca da Kılıçdaroğlu için göreceksiniz. Geride bıraktığımız seçimler için avukatlarımız ve uzmanlarımız inceleme ve itirazlarını yürütüyor. Birkaç bin oyla vekil seçilememiş görünen adaylarımız ve AKP ile MHP'ye kaybedildiği anlaşılan vekilliklerimiz adına, tek bir oyunun çalınmaması için çalışıyoruz. Dahası, deprem bölgelerinde ve medyaya da görüntüleri düşen kimi kentlerde seçimlerin manipüle edildiğine ilişkin verileri de değerlendiriyoruz. Şimdiden, ilan ediyoruz. Türkiye İşçi Partililer, 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur seçimlerinde sandıkları korumak, usulsüzlükleri önlemek için gönüllü ve görevli olacaklar. 

“Tek adam rejiminden kurtulmak için var gücümüzle çalışacağız” 

Türkiye İşçi Partisi olarak 1 milyona yakın oyla (81 ilin 51'inden alınan yüzde 1,75 oy) şimdilik çıkardığımız 4 vekil gurur kaynağımızdır. İstanbul'dan vekil seçilen Genel Başkanımız Erkan Baş, Parti Sözcümüz Sera Kadigil ve Parti Meclisi üyemiz Ahmet Şık ile Hatay'dan seçilen Avukat Can Atalay, halkın mücadelesini ve sesini TBMM'ye de en gür şekilde taşıyacaklar, halkın sigortası olacaklar. Emek ve Özgürlük İttifakı'ndaki müttefiklerimize ve 1965 seçimlerinden bu yana adıyla sanıyla sosyalist bir işçi partisinin aldığı bu en yüksek oy için emek veren tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sayenizde, Türkiye'de emekçilerin iktidara gelebileceğine dair inanç artmış, sosyalist siyaset gerçek bir alternatif haline gelmiştir. TİP'e verilen oylanın hiçbirinin boşa gitmediği, hepsinin sola, emek cephesine kazandırıldığı görülmüştür. Seçimlere ilişkin ayrıntılı değerlendirmeler, Parti Meclisi'miz ve yetkili organlarımız tarafından yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. Şimdi TİP'e oy veren 1 milyona yakın yurttaş olarak tek tek görevimiz, en az bir kişiyi daha kazanmak ve bu tek adam rejiminden kurtulmak için var gücümüzle çalışmaktır. Vazgeçmeyeceğiz, umudu artıracağız ve mutlaka kazanacağız!

(Haber: Seda Fidan)