TFF 2. lig Beyaz Grup'ta ilk sezon bugün oynanacak 2 maçta start alacak. Gruptaki diğer maçlar pazar günü oynanacak. Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor ilk haftayı ( Bay) geçecek. Gruptaki tüm takımlar transferlerini yapıp lisanslarını çıkartıp maça hazır hale geldiler. Beyaz grupta Zonguldak Kömürspor dışında lisans çıkartamayan takım yok.
 Zonguldak Kömürspor'un ise transfer yasağı olduğu ve ulusal lisans alamadığı için büyük bir sıkıntı yaşıyor. Kaderine terk edilen, sahipsiz bırakılan şehrin tek profesyonel futbol takımı Türkiye Futbol Federasyonu'nuna 3 milyon TL olan borcu ödeyemezse transfer tahtası açılmayacak. Zonguldak Kömürspor yasağı  kaldıramazsa lisans çıkartamayacağı için lige katılmama tehlikesiyle karşı karşıya. Bir diğer tehlikesi transfer tahtasını açıp ulusal lisans alamazsa sezona -3 puanla başlayacak.
VERİLEN SÖZLER HAVADA KALDI
Bir açıklama yapalım Zonguldak Kömürspor bakın sözcüsü Şükrü Öztürk ifadelere yer verdi;

"Bu takım -3 puanla lige başlarsa bunun vebali hepimizindir. Herkes bunun altında kalır. Verilen sözler havada kaldı. Batman Petrolspora sponsor olanlar Zonguldak Kömürspor' a neden olmuyorlar. Bu takım küme düşerse kim mutlu olur. Bu şehrin tek profesyonel takımını yok sayamazsınız. 2 Eylül'de lig maçına çıkabilecez mi? çıkamayacaz mı? Onun stresi ve çalışması içindeyiz  ve kimseden çıt yok. EREN ENERJİ TPAO, ÇANAKÇILAR, YURTBAY, ERDEMİR, ÇATES, TOSYALI v.b bir sürü şirket şehrimizde faaliyet gösteriyor şehrin takımı için kılını kıpırtadmıyorlar siyasilere gelirsek belediye başkanımız Ömer Selim Alan dışında kimse yanımızda değil. Sizlerden ricam bu takıma sahip çıkın. Sonradan ah lar vah lar fayda etmez. Son bir hafta kaldı. Bu sürede bu sorunları çözemezsek lige -3 puan ve yaptığımız transferleri oynatamama tehlikesi kapımızda"
Haber:Ercan Aygün