Yasemin Türköz, "Kadın her partide kadındır, taciz her partide tacizdir, ahlaksızlık her partide ahlaksızlıktır"diyerek, hakkında taciz iddiası bundan gülücük Belediye Başkanı Demirtaş'a tepki gösterip de aynı şekilde Vedat Öztürk'e  tepki göstermesini eleştirdi.

Ak Parti Gökçebey Kadın Kolları Başkanı Yasemin Türköz yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Geçtiğimiz günlerde CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sayın Merve Kır'ın yaptığı açıklamayı hayretle okudum.
Sayın Kır yaptığı açıklamada Partimizden hakkındaki cinsel taciz iddiaları ile yargıya yansıyan olay sebebi ile Partimiz tarafından ihraç edilmiş ve akabinde Geçtiğimiz günlerde İYİ Partiden Aday gösterilmiştir. Sayın Demirtaş'ın İYİ Parti tarafından aday gösterilmesi Biz Kadınlar için ayrı bir üzüntü olduğu gibi bir taraftan bir kadın olarak Sayın Kır'ın yaptığı açıklama hem bizleri derinden üzmüş, hem hayretler içerisinde bırakmıştır.
Sayın Kır a sormak istiyorum? Böyle bir açıklama yaparken acaba kendi partisi CHP'den Gökçebey ilçemizde Aday gösterilen kişinin neden 2017 yılında yine partimizden ve belediye başkanlığından istifa ettiğini biliyor mu? Biliyor ise aynı durumdaki Demirtaş olayında akıl tutulması yaşarken neden Gökçebey ilçesine sessiz kalıyor. AK Parti Kadın Kolları ilçe başkanı olarak söylemek istediğim Kadın her partide kadındır, taciz her partide tacizdir, ahlaksızlık her partide ahlaksızlıktır. Gelin Birlik olalım Bizler kadınlar olarak Parti gözetmeksizin kadınlara yapılan haksızlıklara hukuksuzluklara ve bizleri cinsel obje olarak görmelerine kimseye İzin vermeyelim makamları mevkileri her yönüyle hak eden, çalışan çabalayan insanları getirelim...
Saygılarımla"
 

Kaynak: Neriman Dengiz