Yenide Refah Partisi İl Teşkilatı basın mensuplarıyla kahvaltıda biraya geldi.

Kahvaltıya, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Gül, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı ve partililer katıldı.

Kahvaltı sonrasında konuşma yapan Yenide Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, “İlginize teşekkür ediyorum. Sizinde programınız sıkışık. Hepinize hoşgeldiniz”dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Gül, “Toplantımız hayırlara vesile olsun. Geçtiğimiz hafta yine maalesef sürekli duyduğumuz faciayı yine duymuş olduk. Vefat eden madencimize allahtan rahmet diliyorum. Yaralılar geçmiş olsun diliyorum. Bir hafıza canlanması yaparsak kıbrıs barış harekatı kuran kursların açılması tarihin hizmetleri temeli Erbakan hocamızın emeği var. Milli görüş 55 yıldır siyasi hayattımız nice başarılar imza attı. Milli görüş erleri olduk. Bu hakla batıl mücadelesi. Kimi zaman üzerimize beton döktüklerini zannedenler yeniden filizlendiğimiz gördük. Biz buradan sesleniyoruz kıyamete kadar sürecek bir davadır. Bizler genel başkanımızın ifadesiyle bu filmin fragmanını izlettik. Aslını izletmek için seferber olmuş. 2018 yılında Yeniden Refah Partisi kuruldu. Girmiş olduğumuz seçimde yüzde iki yüzde üç oy alarak 5 milletvekili çıkardık. Bizim mücadelemiz milli görüş davamızın bayrağının dalgalanma mücadelesidir. Milli görüş ahiret öncelikli siyaset yapmaktır. Kendi isteğimizle logomuzla seçime girdik. 22 yıllık bir iktidar süreci. Yapmış oldukları hizmetler vardır. Hastaneler havalimanı vardı. Beton ekonomisinden çıkıp ülke ekonomisi çıkmamız gerek. Milletimiz enflasyonla inim inim inliyor. Bu seçimde de mağduriyetler üzerinde siyasetler yapıldı. Dün olduğu gibi bugünde ekonomiye çözüm önerlerimizi ortaya koyduk. İktidar sürekli sabır diyor. Ülke insanlarına sabıra davet ediyor. İnsanların sabır taşı çatladı”dedi.

Konuşmanın ardından ise yeniden refah Partisi'ne katılan Musa albayrak'a teşkilat Başkanı Nurettin Gül tarafından Parti rozeti ve katılım belgesi takdim edildi.
(Haber-Ercan Demir)