Kalbine yenik düşen Beren Alp'in cenaze programı belli oldu Kalbine yenik düşen Beren Alp'in cenaze programı belli oldu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Dumlupınar İlköğretim Okulunda Üniversite emekli personeli Nuran Alp’in vefat eden kızı Beren Alp’in anısına kurulan kütüphanenin açılışına katıldı.

Ailesi, arkadaşları ve hayırseverlerin desteği ile Dumlupınar İlkokulunda kurulan Beren Alp Kütüphanesinin açılışına Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Beren Alp’in ailesi, arkadaşları ve davetliler katıldı.

Kurdele kesilerek açılışı yapılan ‘Beren Alp Kütüphanesi’ protokol üyeleri ve davetliler tarafından gezildi. Rektör Özölçer, Dumlupınar İlkokulunda açılan Beren Alp Kütüphanesinin, onun adını sonsuza kadar yaşatıp, Zonguldaklı gençlere ilham kaynağı olacağını dile getirerek Beren Alp'in ailesine, arkadaşlarına ve hayırseverlere bu anlamlı katkıları için teşekkürlerini sundu.

Kaynak: Haber Merkezi