Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından sahnelenen “Kral Lear” adlı oyunu TRT2 ekranlarında yayımlamak üzere çekimlere gelen TRT ekibi Rektör Özölçer’i makamında ziyaret etti.

ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalının 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Oyunu olarak Öğr. Gör. Hasan Anıl Sepetci yönetiminde çalışılan William Shakespeare’in ünlü oyunu “Kral Lear” TRT2 kapsamında yayınlanmakta olan “Genç Sahne” ve “Sahne Arkası” programları için yapılmakta olan çekimlerin son etabında TRT’den  Yönetmen ve Yapımcı Serpil Tsioros, Yönetmen Burçin Zeybek Kaşdaş, Yardımcı Yönetmen Esra Zehra Gür, Yönetmen Yardımcısı Ümit Yıldırım, Kostüm Sorumlusu Meryem Taş, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü, Öğr. Gör. Hasan Anıl Sepetci ve Öğr. Gör. Ekil Kaya eşliğinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i makamında ziyaret etti.

Özölçer, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) çalışanlarına ve oyunun sahnelenmesinde emeği geçen öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ