Zonguldak’ın ekonomisine katkı vermek amacıyla düzenlenen fuarın açılışına Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, il protokolü, Zonguldak Organize Sanayi Bölgesi temsilcileri, STK başkanları ve iş insanları katıldı.

Açılışın başında konuşan ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, yurtdışından Zonguldak'a yatırımcıların gelmesini teşvik ettiklerini belirterek, Zonguldak’ın ekonomik gelişimini sağlayıp istihdamın artırılması için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Tıskaoğlu'nun ardından konuşmasını gerçekleştiren Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ise, Zonguldak’ın kalkınması için ellerinden geleni yapıklarını söyledi.

Aynı zamanda etkinlikte konuşan Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ise Zonguldak’ın yararına olacak tüm proje ve girişimlere destek vereceklerini vurguladı.

ZBEÜ Standına Yoğun İlgi

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri ve katılımcılar stantları gezdi. Rektör Özölçer; ZBEÜ standını ziyaret eden Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve protokol üyelerine Üniversitenin bölüm ve programları, hayata geçirilen projeler, ulusal ve uluslararası başarılar, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Farabi IX. Arge Proje Pazarı hakkında detaylı bilgi verdi. Fuarda yoğun ilgi gören ZBEÜ standında katılımcılar, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Seda Taptık Terzioğlu’ndan Üniversite hakkında bilgi aldı.

Fuar 5 Mayıs’a kadar devam edecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ