İşkur İl Müdürü Okan Şentürk, başvuruların 25 Ağustos itibariyle başladığını ve 29'una kadar devam edeceğini belirtti.
1 Eylül'de Kozlu'da kur a çekimi sonrası 405 kişinin belirlenen Merkez ve ilçelerde 10 Eylül tarihi itibariyle 9 ay süreyle istihdam edileceğini belirtilerek şunları söyledi:
"Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak il müdürlüğümüz kapsamında Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde  toplam 405 kişilik Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı okulların bakım, onarım ve temizlik ihtiyaçları faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için toplum yararına proje kapsamında eleman alımı yapılacaktır.

Başvurular 25 Ağustos itibariyle başlamış olup 29 Ağustos itibariyle de sona erdirilecektir. 

5 gün içerisinde başvurularımızı İŞKUR E-şube, İŞKUR mobil ve ALO 170 üzerinden yapılacaktır.

Kozlu Belediye Nikah Salonu'nda 1 Eylül 2023 tarihinde noter kurası sonucunda programın başlangıcında okulların açılması tarihi olan 10 Eylül tarihinde işçiler okullarda çalışmaya başlayacak olup bu 405  kişinin dağılımına baktığımız zaman Zonguldak merkezimizde eve tüm ilçelerde  405 kişinin dağılımını milli eğitim müdürlüğümüzle beraber yapıldı. 
Zonguldak merkez 104 kişi, Kozlu ilçemizde 20 kişi, Çaycuma ilçemizde 66 kişi,  Ereğli ilçemizde 130 olmak üzere toplam 405 kişi ilimizin okullarında çalışmaya başlayacaktır. Çalışma süresi 9 ay olarak belirtildi. Bu konuyla ilgili ileride noter kura sonucunda iş başlamaları olduğunda da tekrar kamuoyuna bilgilendirme yapacağız"
(Haber: Ercan Demir)