3 ihale de sonuçsuz kaldı

3 ihale de sonuçsuz kaldı

Türkiye Taş Kömürü Kurumu 3. promosyon ihalesi yine sonuçsuz kaldı.
TTK Genel müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirilen ihalenin komisyon başkanlığını Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Sefa topuz yaparken ihale komisyonunda genel maden işleri Sendikası genel mali sekreteri Volkan Yıldız ve TTK üst üste yöneticileri yer aldı.
İhaleye Enerji Bir-Sen Şube Başkanı Sedat Güngör, Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası başkanı vacide sen, genel madensel Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa mutlu ve genel madenler Sendikası teşkilatlanma sekreteri Tayfun durdu ile çok sayıda şube başkanı ve madenci katıldı.

İhalede; Halkbank 10 bin, Vakıfbank 15 bin,  Yapı Kredi 12 bin 600, iş Bankası 12 bin, Ziraat Bankası 9 bin 500 TL ilk etapta teklif verdi.
Ardından açık arttırmaya geçildi ve açık arttırmada
Ziraat Bankası ve Halk Bankası ve İş bankası çekildi, Yapı Kredi Bankası 15 bin 500, VakıfBank 16 bin dedi .Yapı Kredi 16 bin 500, Vakıfbank ise 17 bine yükseltti ve Yapı Kredi Bankası çekildi Vakıfbank en son 17bin 500 yükseltti.

Verilen düşük tekliflerr ise madenciler sert tepki gösterdi ve banka temsilcilerine tepki gösterdiler.

YILDIZ; KABUL ETMİYORUZ

Verilen tekliflerden sonra genel Maden İşçileri Sendikası genel mali sekreteri Volkan Yıldız verilen düşük teklifleri asla kabul etmeyeceklerini belirtti.

TOPUZ: 4. İHALE YAPILACAK
İhale komisyon Başkanı Türkiye Taş kömürleri Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Sefa Topuz da verilen tekliflerin düşük olması sebebiyle ihalenin sonuçsuz kaldığını farklı bir tarihte 4. ihaleyi düzenleyeceklerini ifade etti.

ENERJİ BİR SEN: ENERJİ BAKANI NEREDE.

Enerji Birsen Şube Başkanı Sedat Güngör yaptığı konuşmada bankaların toplumsal barışı bozduklarını belirterek , "Sağlık çalışanlarının Sağlık Bakanı var, Adalet çalışanların adalet bakanı var biz de enerji çalışanlarıyız ve bizim de Enerji bakanımız var" dedi ve enerji bakanından kendilerine sahip çıkmasını istedi.

ESM:  SOKAKLAR BİZİ BEKLİYOR

Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Başkanı Vacit Esen konuşmasında "Sokaklar bizi bekliyor" diyerek bankalara göz dağı verdi.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 14:27
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266