385 yolcu ile 283 personel beklemede

385 yolcu ile 283 personel beklemede

Bartın'ın Amasra ilçesinde liman usturmaçalarına çarpması sonucu hasar oluşan 385 yolcu ile 283 personeli bulunan kruvaziyerin Amasra'da bekletileceği belirtildi.

Rusya'dan 3 gün önce demir alan ve ilk durağı İstanbul'un ardından 385 yolcu ve 283 personel ile sabah saatlerinde Amasra'ya ulaşan Astoria Grande isimli kruvaziyer şiddetli fırtına nedeniyle Amasra Limanı'na yanaşırken usturmaçalara çarptı.

İHA'nın haberine göre saatteki hızı 40 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle güvenli şekilde limana yanaşamayan Panama bandıralı kruvaziyer tekrar açığa çıkarılmıştı. Kruvaziyerin limanda çarptığı 8 usturmaça hasar alırken, kruvaziyerin hasar alıp almadığının tespiti için çalışma başlatıldı. Liman açığında dalga ve akıntıdan dolayı hasar tespit çalışması yapılamazken kruvaziyer deniz suyunun daha durgun olduğu liman ağzına yanaştırıldı. Burada dalgıç ekipleri tarafından gerçekleştirilen hasar tespit çalışmaları sırasında Sahil Güvenlik ekipleri de güvenlik tedbiri aldı. Tamamlanan çalışmalarda pervane kanatlarından bazılarında hasar tespit edilen kruvaziyerin gece Amasra'da demirli bekletileceği, hasarlı pervane kanatlarının onarımı, gemideki yolcu ve personelin tahliyesi ya da kruvaziyerin güzergahındaki turuna devam edip etmeyeceği gibi konulara ise bugün detaylı incelemeler sonrasında karar verileceği öğrenildi.

(Haber merkezi)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266