7 TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZİ BAĞITLADIK 

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Osman Karataş, 2023 yılını kapsayan toplu iş sözleşme görüşmeleri kapsamında 7 tane toplu sözleşmeyi bağıtladıklatını söyledi.

Kadrolu çalışanlarında 1 Mart'tan geçerli olacak toplu sözleşmelerini de bağıtlamayı amaçladıklarını belirten Belediye İş Sendikası Başkanı Osman Karataş şunları söyledi:

ENFLASYONU YARATTIĞI TAHRİBATIN İŞVERENLER TARAFINDAN GİDERİLMESİNİ BEKLİYORUZ..

"2023 yılını kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerimizin bir kısmını sonlandırdık. 1.1'den geçerli olacak 7 tane toplu sözleşmemizi bağıtladık. Şimdi önümüzdeki süreçte 1 Mart'tan geçerli olacak toplu sözleşmelerinin taslaklarını teslim ettik ve idareleriyle bunlarla ilgili görüşmelerimize başladık. Bunların parasal konularını da önümüzdeki ay içerisinde görüşerek onları da bağıtlamaya çalışacağız. Bu süreçte biliyorsun enflasuonun yarattığı tahribattan kaynaklı ücretlerde bayağı büyük kayıplar yaşadık ve bu kayıplarımızın telafisi ile ilgili özellikle şirketler bazında yeni asgari ücreti baz alarak toplu iş sözleşmelerimizi güzel ve işlerimizin memnun olacağı şekilde bağıtladık
Kadrolu arkadaşlarımızın 1.3.2023'ten geçerli olacak toplu sözleşmelerini de inşallah aynı şekilde sonlandırmayı amaçlıyoruz ve görüşmelerimiz bu minvalde devam ediyor.
Güzel sonuçlar alacağımızı ümit ediyoruz ve buradaki beklentimiz enflasyonun yarattığı tahribatın işveren tarafından giderilmesi ile ilgili çalışmayı iş verenden de aynı özveriyi bekliyoruz. Güzel sonuçlar alacağımızı umut ediyorum. Masa başında bağıtlanacak şekilde imzalanacak şekle getirmiş oluruz"
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2023, 17:33
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266