AK PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

AK PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

ÖZHASEKİ: 1391 BELEDİYEDEN 8O7'Sİ AK PARTİ'DEN VE HALKIN BİZE GÜVENİ TAM

Toplantıda Bartın Amasra'daki Şehit madencilerimiz için dualar edildi
Zonguldak Belediyesi tarafından Dedeman Otel’de Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı yapıldı.

Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıya,
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Başkanlığında Dedeman' da gerçekleşen programa
AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, belediye başkanları ve partililer katıldı.

AVVI: ZONGULDAK'A 80 YILDA 14 KM, SON 18 YILDA İSE 178 KM BÖLÜNMÜŞ YOL YAPILDI

AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı;

‘100 yıldır ülkemizin kalkınmasına lokomotif olmuş bir şehir’

AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, “Cumhurbaşkanımızın kutlu davasına gönül vermiş siyaset yapma şerefine Nail olmuş hanfendiler beyfendiler hoşgeldiniz. Dün Amasra’da maden ocağında meydana gelen Grizu faciası bizleri üzdü. Bizde geç saatlere kadar oradaydık. Vefat sayısı 42’ye yükseldi. Hepsine rahmet diliyoruz. Makamları mekanları cennet olsun. Tüm ailelerine sevenlerine partimiz milletimiz adına başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bakanımız ilimize teşrik ettiler. İlimizi biliyor. Bizim İlimiz 590 nüfuslu bir İl. Cumhuriyetin ilanından hemen sonra cumhuriyetimizin ilk vilayet olarak emeğin alınterinin başkenti olarak 100 yıldır ülkemizin kalkınmasında lokomotif olmuş bir şehir. Gerek kömür Demir çeliği ile şimdi de doğalgazı ile emeğin alınteri ve doğalgazın başkenti. Geçen 80 yılda İlimiz 40-45 bin işçi istihdam gerçekleştirildi. Geçen sene de 5 bin madenci şehidi olan Zonguldak. Geçen 80 yılda böylesine katmedeğer sağlamış il 14 km bölünmüş yol yapılmış. Filyos yol arası yol imalatı devam ediliyor. Zonguldak’a 6 tane tünel görülmüş. 18 yılda 26 adet karayolu tüneli var. 2 yıl içerisinde tünel sayımız 42 adete yükselecek. 16 tünelin ihaleyi devam ediyor.
ALAN: YAPILMAYAN HİZMETLERİ YAPTIK

Zonguldak Belediye Başkanı Alan;

‘Hemşirelerimizin hasret kaldığı hizmetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz’

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “Zonguldakımız tarifsiz bir acı yaşıyoruz. Amasra’da ki Grizu faciasının ardından içimiz yandı. 42 tane madenci kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailelerine sabır versin. 590 bin nüfusu olan bir şehir. Seçmen sayısı 90 bin. İl genelimizin 452 bin. 19 mahallemiz var. İl genelinde 8 İlçe. 17 tane belde. Engebeli bir araziye sahibiyiz. Üniversitemiz 1992 yılında asıyla kuruldu. 35 bin öğrenci öğrenim görmekte. İlimizde 4 tane büyük limanımız var. Bunlarında temeli olmazsa olmazımız Taşkömürü yatıyor. Taşkömürü ve doğalgazın keşfiyle şehrimiz cennet. Enerjinin başkenti olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Hayallerimizi ve hedeflerimiz şekillendirdiğimiz yeni Zonguldak için yol çizdik. Hemşirelerimizin hasret kaldığı Hizmetleri gerçekleştirmek için gayret gösteriyoruz. 2019 yılından görev aldığımızdan itibaren Cumhurbaşkanımızın katkıları ile 1250 gün içerisinde yapmaya çalıştık”diye konuştu.
ÖZHASEKİ: 1391 BELEDİYEDEN 807'Sİ AK PARTİ'DEN VE HALKIN GÜVENİ BİZE TAM.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki;

‘Cumhurbaşkanımız Diyarbakır programını iptal edip Zonguldak’a geliyor’

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Buraya gelirken çok büyük keyifle gelmeyi düşündük. Çünkü ilkokul kitaplarında okuduklarımızdan Karaelmas Uzunmehmet hep bizim hikayelerimizdeydi. Beler yapabiliriz Ankara’da hangi projeleri takip edeceğiz onları konuşacağız. Milletvekillerimizin sahip çıkmasıyla yapıldı. İhtiyaçlar bitmiyor. Daha geniş şeyler bekleniyor. Akşam aldığımız haber bizi üzüntüye boğuldu. Bizim elimizden birşey gelmiyor. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yattıkları yer nur olsun. Cumhurbaşkanımız Her gittiğinde orada Türk insanını en tüzel şekilde temsil ediyor. Akşam konuştuğumda sesi çok kötüydü. Birazdan hareket ediyor. Amasra'mıza gelecek. Hareket edecek. Diyarbakır programını da iptal etti. Böyle olunda hepimizin üzülmemesini mümkün değil. Şehit olduklarına inanıyorum. Burada bulunma amacımız istişare. Belediyeciliğin bir okulu yok. Valiler, komutanlar, belediye başkanı olunca halkın temsilcisidir. Bu güzel bir hasret. Belediyeciliği bilmek esas. Biz Ak Parti olarak seçilen arkadaşlarımıza eğitim kamplarımıza çağırıyoruz. Sonra bütün belediye başkanlarımızı ziyaret ediyoruz. Birincisi şehirlerin hayatı çok uzun. Şehirlerin ömrü devletlerden daha uzun. 12, 13 bin yıllık şehitler var. Şehir hayatı çok uzun. İnsan ilişkisi orada gelişir. Medeniyet hoşgörü orada gelişir. Terbiyeden geçer. Şehirler canlı organizmalar. Onlarda aynı bir çocuk gibi bakım istiyor. Üzerine titremek istiyor. İnsan hayatına benziyor. İyi zamanları kötü zamanları da oluyor. Devletler arası bir rekabet var. Şehirler arası rekabet var. Belediye başkanlarımız zamanın ruhunu okuyup gayret ederse şehirleri bir adım ileriye getiriyorlar. Şehirlerin kalkınmasında temel prensip şehirlerin geleceği yerel yönetimlerin ufukları ile doğru orantılıdır. Ak Parti olarak genel ve yerel de hizmetin eser siyaseti öncülediğimizi bilmenizi isteriz. 20 yıldır iktidardayız. Dünyada bir örneği yok. Bu ülkede sessiz bir devrim yaşandı. Bazen muhalif ceraplar şunu söylüyorlar. 80 yıllık iktidarlar onlar devletin parasını kullanmadılar mı? En iyi Hizmetleri yapıyoruz. Ama biz iddialı olduğumuzu belirtmek için söylüyoruz. Barajlar 5’e katlamış. Eğitimde okul öncesi 11’den 14’e çıkarıldığında basın toplantısı yapmışlardı şimdi yüzde 95’e çıkartıldı. En büyük bütçe milli eğitime aktarılıyor. Üniversite sayımız üçe katlamış. Savunma sanayinde projelerinde şuanda 75 milyon dolar. Şimdi savaşta kullandığımız yerli ürün 80’leri geçiyor.”

Hep birlikte Türkiye Yüzyıllık cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa karşılaştı arkasından sonuç alamayınca seçimleri de bahane ederek güneydoğu'da HDP'li belediyelerin öz yönetim İlan ediyoruz Afedersiniz buraya T.C giremez diyerek o çapulcular grubunun PKK'lı katilleri ellerinde silah çukur kazıp paçavralar da bayrak çekerek bayrak diye çekerek yaptıkları eylemlere sahip oldu ve ondan da sonuç alamayınca 15 Temmuz gibi meşgul bir olay yaşadık bunca kötülükleri Avrupa'da bir ülke maruz kalsa ayakta duramazlar buraya ama Allah'a şükür ki iktidarda AK Parti vardı gideri Recep Tayyip Erdoğan'dı ve sırtını milletine yaslamıştı Türkiye'den insanlıktan aldığı güçle çok şükür bu kötülük yani hepsinin bertaraf etmeyi başardı ondan dolayı da Allah'a şükür ediyoruz ve daha önceki misyonumuza sahip olan

ZONGUKDAK VE GRESUN'LA SEVİNDİK

Arkadaşlarımızın Ortaya koymuş olduğu performans ortaya seçimlerde bazı şehirler bizi çok sevindirdi Zonguldak Giresun gibi yeni şeyler katıldıma bazı şehirler bizim için biraz hüzünlü de olsa Ankara İstanbul Adana Mersin gibi nihayetinde Biz %45 civarında bir oyalara 1. part olarak yani bize milletin güvenlik devam ediyor çok şükür.

1391 BELEDİYEDEN 807 AK PARTİ'DEN, 230 MHP'DEN..

Bugün 1391 Belediyenin 807 AK Parti'den. 230'u Cumhur ittifakında beraber hareket ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi'nden yani 1.390 belediyeden 1035 tanesine hitap ediyoruz ilçeler bazında bakıldığı zaman hizmet ediyoruz milletimiz sonuna kadar da çok şükür devam ediyor.
Neden Belediyelerde çalışıyoruz hizmet ediyoruz, Hiç mazeret üretmiyoruz ağlamıyoruz Elimizde bulunan Neyse onunla ilgili en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Chp'ler gibi algı peşinde değiliz.
biz şehirlerimiz imar etmeye, insanları da mutlu etmeye gayret ediyoruz.

Ardından Zonguldak Belediyesinin yapmış olduğu yatırımlar sinevizyon gösterisiyle izlendi.

Program hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.
(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2022, 15:20
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner346

banner94

banner31

banner299

banner348

banner266