Ali Topaloğlu: "Fiyatlar kontrolden çıktı"

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, gıda fiyatlarının kontrolden çıktığını ve vatandaşın temel gıdaya ulaşamadığını söyledi.

Ali Topaloğlu: "Fiyatlar kontrolden çıktı"

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nde konuşan Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, fiyatların kontrolden çıktığını ifade etti.

Toplumun %80'nini oluşturan dar gelirli tüketicilerin temel gıdaya ulaşamıdığını ve  Sağlıklı beslenemediğini belirten Tüketici Hakları Derneği başkanı Ali Topaloğlu şunları söyledi:

"VATANDAŞIN SATIN ALMA GÜCÜ AZALDI"

"Bugün 15 Mart Dünya tüketiciler günü. Ne yazık ki bu Yılda Tüketiciler, yoksullukla karşı karşıya . Toplumun %80 oluşturan dar gelirli Tüketiciler. Temel gıdaya ulaşamıyor. Sağlıklı beslenemiyor. Çocuklar, En temel ihtiyaçlardan uzak aileler çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Bugüne kadar alındığı  iddia edilen kararların hiç birisi yerine getirilmedi. Tüketiciler aç perişan durumda. Fiyatlar kontrolden çıkmış durumda, Vatandaşın satın alma gücü geçmiş yıllara göre çok çok kötü durumda.

"VATANDAŞIN SAĞLIKLI BESLENME VE BARINMA HAKKI VARDIR"

Vatandaşların barınma sorunu çözümlenmemiş bunun sonucunda; Yaşanan doğal felaketlerde 10 binlerce yurttaş hayatını kaybetmiştir. Bunun en son örneği yaşanan deprem sonucunda yüzbinlerce bina yıkılmış. On binlerce yurttaş hayatını kaybetmiştir. Vatandaşın sağlıklı ve güvenli barınma hakkı sağlanmalıdır.
Bunca sorun yaşanırken tüketicilerin gününü kutlamak içimizden gelmiyor gelecek yıllarda sorunları çözülmüş mutlu sağlıklı güvenli ve barış ve kardeşlik içinde yaşayan bir ülke dileğimizdir bunun için hep birlikte mücadele edeceğiz."
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2023, 13:39
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266