"Çalışanların hayat kalitesi ve hayat standardı daha da artacak"

"Çalışanların hayat kalitesi ve hayat standardı daha da artacak"

AK Parti İl Başkanı Avcı,
Memur Sen'de konuştu


AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, Memur-Sen ziyaretinde yaptığı konuşmada, Doğalgaz ve petrolle ülkemizin gelirlerinin artacağını ve bununda çalışanların hayat kalitesi veya standardını yükselteceğini söyledi.

Başkan Avcı, Cumhuriyetin ilk şehri olan ve ülkemiz kalkınmasına büyük bir katkı sağlayan Zonguldak'a 80 yılda sadece 6 tünel reva görüldüğünü ve son 20 yılda tünel sayısını 26'ya, önümüzdeki 2 yıl içerisinde ise tünel sayısının 42'ye yükseleceğini söyledi.

AK Parti'dem  Memur Sen'e ziyaret.
AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ve Memur Sen'e bağlı sendikaların başkan ve yöneticilerini ziyaret etti.

Ziyarette Ak Parti İl Başkanı Muammer Avcı önemli açıklamalar da bulundu

YAPILAN HİZMETLERİ İYİ ANLATMAK ZORUNDAYIZ

AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, "Biz Zonguldak'a yapılan hizmetleri çok iyi anlatmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bizler gerek esnaf ziyaretlerimiz olsun, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ziyaretlerimiz olsun, ve gerek kahvehane ziyaretlerimiz olsun özellikle bunu vurguluyoruz. Çünkü bizler gerek Türkiye anlamında ve gerekse Zonguldak genelinde Ak Parti olarak çok büyük çalışmalar yapıyoruz. Fakat anlatamama noktasındaki bu gidişatı İnşallah biz bu yönetim ile beraber, milletvekillerimizle,gerek ana kademe, gerek kadın kollarımız, gerek gençlik kollarımız ile birlikte bu yapılan hizmetleri anlatmak zorundayız" dedi.

CUMHURİYETİN İLK ŞEHRİ ZONGULDAK'A 80 YILDA SADECE 6 TÜNEL REVA GÖRÜLDÜ SON 20 YILDA İSE BİZ 20 TÜNEL YAPTIK,, BU 42'YE YÜKSELECEK

Cumhuriyetin ilk şehri olan Zonguldak'a 80 yılda sadece 6 tünel yapıldığını on 20 yılda ise tünel sayısını 26'ya yükselttiklerini ve önümüzdeki 2 yıl içerisinde de tünel sayısını 42'ye yükseleceğini belirten AK Parti İl Başkanı Muhammer Avcı şunları söyledi:

"Her toplantılarda söylüyoruz 2002 yılında hayal edin şöyle;  Zonguldak öyle bir Zonguldak ki bu 1924 yılında Cumhuriyetin ilk vilayeti olmuş, Zonguldak Türkiye'nin kalkınmasında endüstriyerleşmesinde lokomotif olmuş bir Zonguldak, 5 000 madenci şehidini bağrında barındıran bir Zonguldak, yeri geldiğinde 60-65.000 işçisini barındırmış bir Zonguldak, böyle bir Zonguldak'a 2002 yılına geldiğinde ka görülen reva ki bizim ilimizin kalkınmasında olmazsa olmaz özellikle Zonguldak'ın filyos'a buluşturulması anlamasındaki yapılan hizmetler kapsamında çoktan bitmiş olması gereken işlerin maalesef 80 yılda yapılmadığını göreceksiniz ve 2002 yılında Zonguldak'ımıza reva görülen sadece 6 tane karayolu tüneli olmuş. Fakat şu an her birimizin aktif olarak kullandığı tünel sayısı 26. İnşallah 2026 yılında önümüzdeki 2,5 yıl içerisinde tünel sayımız 42'ye yükselecek. Ben Bu tünel örneğini bilerek ve kasten veriyorum çünkü bir şehrin kalkınmasının öncelikle olmazsa olmazı Ulaştırma ve altyapı noktasıdır."

TÜRKİYE'NİN DOĞALGAZ İHTİYACINI ZONGULDAK KARŞILAYACAK

Türkiye'nin konutlarda kullandığı 20 milyar metreküp foğalgaz'ın 15 milyar metreküpünün Zonguldak'ta üretileceğini belirten AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı şunları ifade etti:

"Biz bununla da kalmayarak inşallah Filyos vadisi projesi kapsamında TPAO'nun geceli ve gündüzü olmak kaydıyla çalışması ile beraber önümüzdeki Mart ayında birinci faz tamamlanarak doğalgaz devreye girecek inşallah. 2026 yılında da 2.fazın devreye girmesiyle şu anda Türkiye'de tüm konutlarda kullanılan doğalgaz miktarı 20 milyar metreküp bir bunun 15 milyar metreküpü sadece Zonguldak'tan karşılayacak hale geleceğiz. 


DOĞALGAZ VE PETROLLE BİRLİKTE ÜLKEMİZİN ARTAN GELİRİYLE ÇALIŞANLARIN HAYAT KALİTESİ VE STANDARDI DAHA DA ARTACAK
 
Konuşmasında karadeniz'deki doğalgaz ve Şırnak'ta petrol ile birlikte ülkemizin gelirini daha da artacağını ve bunun çalışanlara yansıyacağını çalışanların hayat standardının ve hayat kalitesini daha da artacağını belirten AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı sözlerine şu şekilde devam etti;

"Yani Zonguldak'ımız şanlı tarihine adeta geri dönmüş olacak, fakat çok daha büyük sıçramayla. Neden çünkü filyos vadisinde imalatı tamamlanan Türkiye'nin 3. büyük limanını inşa ettik. Bunun da kalmayacak endüstri bölgemiz, serbest bölgemiz olacak.
Biz kuzey'in yıldızı olacak bir Zonguldak'tan bahsediyoryuz.
Bütün bu çalışmalarımızı siyaseten de inşallah Cumhurbaşkanımızın da dikkat çektiği üzere anlatmak zorunda olduğumuzun şuurundayız ve memur-sen olarak da bütün bu çalışmalarda sizler bizim için çok önemlisiniz. Beraber bu süreci getirmek istiyoruz çünkü ülkelerin gelirlerinin artması ile beraber inanıyoruz ki biz sizlerin de Memur Sen üyeleri kardeşlerimizin de hayat standardını ve hayat kalitesini bu noktada artacaktır. İnşallah şu anda belki isteyip de gerçekleştiremediğimiz fiyat artışları olabilir, maaş artışı olabilir bu gerek memuru gerek işçisi noktasında bunların hepsinin İnşallah çok yakın zamanda geri dönüşümünü karşımızda göreceğimizi düşünüyoruz.
Doğalgaz ile birlikte ayrıca Gabar dağındaki bulunan petrolle alakalı sizlere bakanımızın ifadesini aktarmak istiyorum;
ülkemiz olarak günde 800.000 varil akaryakıt tüketiyoruz.  Gabar'da bulunan petrol o kadar arı bir halde ki yani diyorlar ki direkt arabanızın deposuna koyun dökülecek kalitedeymiş ve inşallah orada günde 250.000 varili oradan karşılayacak hale geleceğiz.
Bunun yanında Adana'da ve Diyarbakır'da yeni bulunan petrol rezervlerimiz bütün bunlar ülkemizin kalkınması ile beraber yansımasını direkt bizleri olacağını düşünüyoruz."

AŞKAR: ADİL BİR GELİR DAĞILIMI OLMAZSA OLMAZIMIZDIR..

Ziyaret nedeniyle AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı ve beraberindeki heyeti teşekkür eden Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, "Bu ülkede ekonomik kriz varsa, bu krizin altında hepimiz ortak girelim. Bu krizin en çok cezasını kamu çalışanları çekmesin. Üst düzeyde baktığımızda ekonomik boyuttan üsttekilerin daha az alttakilerin daha çok etkilendiğini görüyoruz. Adil bir gelir dağılımının olmazsa olmasımız olduğunu burada bir kez daha belirtmek istiyorum" dedi.


Ayrıca Filyos projesinin de Zonguldak ve bölgemiz için önemli değinen Memur-Sen İl temsilcisi Kamuran Aşkar, "1970'lerdeki Türkiye'nin Almanya'sının Filyos Projesi'nin tamamlanması sonrasında yeniden oluşacağını ben görüyor ve inanıyorum" dedi. 

Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi

"Biz bir sorunu değerlendirirken 2 boyutta değerlendiriyoruz. Bir tanesi genel boyutuyla ülkemiz ve dünya boyutu ile olaylara bakıyoruz bir de yerel boyutuyla bakıyoruz. Özellikle ülkemiz boyutuyla ve kamu çalışanları boyutuyla baktığımızda açıklanan zam oranları ve ardından oluşan Türkiye'deki algılamalar ve olayları bakış açıklamaları. Diğer taraftan da AK Parti ile ilgili ilgili özellikle kullandığım bir ifade var; AK Parti güzel şeyler yapıyor 20 yıllık süreç içerisinde gerçekten güzel şeyler yapıyor ama ne hikmetse ufak teferruatları aşamadığımızdan dolayı veya aşılamadığından dolayı bilemiyoruz iyi şeyler yaparken dua alacak yerde maalesef bazı arada kalan kırıklar sonrasında almamız gereken dualar sanki bedduaya dönüşüyor gibi.İşte buna baktığımız zaman örnek vermek için söylüyorum tabii ki kamu çalışanları noktasında kamu çalışanlar için bir hayal olan 3600 ek gösterge çıktı ki bizim için bir hayaldi beklemediğimiz ve yıllardır mücadelesini verdiğimiz bir şeydi ama çıkan 3600'e baktığımızda çalışan şube müdürleri ki sayıları çok fazla değil ama biri tarafta şefleri kapsamaması, düzenlemenin 4 yıllık lisans mezunlarının tamamına indirgenmemesi gibi sıkıntıların olması, yine beri tarafta baktığımızda sözleşmelere kadro adı altında şölenle duyurulan sözleşmelilere kadro gelmesi olayının 3+1 düzenlemesi son derece doğruydu çalışanların sözleşmeli, kadrolu, ücretli şekilde ayırt edilmesinin doğru olmadığını, barışı bozması noktasında bunu kaldırılması gerektiğini dile getiriyorduk ama bakıyorsunuz sözleşmeye şölen düzenlediğimiz bir tören sonrasında 3+1 uygulamasının akabinde ortaya çıkan uygulamaya baktığımızda onca kişi kadroya geçsin diye sevinirken aile bütününü sağlamak için olması gereken özür grubu tayin hakları da arkadaşlarımızın mağdur bırakıldığını görüyoruz. Bu da çok büyük bir rakam değil aslında. Yapılanım yanında ufak rakamlar ama baktığınızda ufak rakam da olsa memnuniyetsizlik algısı oluşmasına neden oluyor..
Ücret boyutuna baktığımız zaman biz şunu biliyoruz ki ülkemiz ve dünyamız bir krizden geçiriyoruz bu kriz sonrasında oluşan rakamlar noktasında kamu çalışanlar için ne söylesek zor, 2015'li yıllarda AK Parti iktidarında ki o dönemde özellikle kamu çalışanlarının gelirini arttırılması noktasında teşekkür de etmiştik ve o noktada bir kez daha teşekkür ediyoruz ama bir kamu çalışanı öğretmen arkadaşımız 1100 dolar civarında maaş alırken maalesef küresel kriz sonrasında oluşan dalgalanmalar sonrasında bugün bir eğitim çalışan arkadaşımız 2022 yılı sonu itibariyle 600 dolarlara varan maaş aldığını görüyoruz ciddi bir erime olduğunu görüyoruz. Bütün bunları üstüste koyduğumuz zaman biz şunu biliyoruz bu ülkede 2001 yılında deprem paraları ile deprem yardımları ile memur maaşlarının ödendiğini de çok iyi biliyoruz ama diyoruz ki eğer bu ülkede ekonomik kriz varsa bu kriz boyutunda bu krizin altında hepimiz ortak girelim bu krizin en çok cezasını kamu çalışanları çekmesin. Üst düzeyde baktığımızda ekonomik boyuttan üsttekilerin daha az alttakilerin daha çok etkilendiğini görüyoruz. Adil bir gelir dağılımının olmazsa olmasımız olduğunu burada bir kez daha belirtmek istiyorum"

Yerel bazda baktığımızda Zonguldak için gerçekten güzel hizmetler yapıldığını görüyoruz işte yılan hikayesine dönen tünellerimiz bitmesi ki ben geçtiğimiz hafta filyos'ta sazköy'deydim ve filo sahasındaki çalışmaları gördükten sonra gerçekten Türkiye'nin ve fil diyorsun önünün çok açık olduğunu bir kez daha müşahede ettim. Evet çok önemli ama bunun Zonguldak kamuoyuyla yeterince  paylaşamadığımızı düşünüyorum. Bunun paylaşılmasını da çok önemli olduğunu söylüyorum. İnşallah 1970'lerdeki Türkiye'nin Almanya'sının Filyos projesinin tamamlanması sonrasında yeniden oluşacağını ben görüyor ve inanıyorum ama bu yereldeki çalışmalar Zonguldak'ın genelindeki insanlara aktarılması noktasında da bizim de bakın bunun altını bilerek gidiyorum bizlerinde siyasetinde daha aktif olması gerektiğini belirtiyorum ve ben ziyaretlerinden dolayı sayın il başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum yaklaşan seçimin ilimiz ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulunuyorum."
(Haber-Ercan Demir)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266