CHP'den Zafer Partisi'ne sert tepki

CHP İlçe Başkanı Ebru Uzun, Zafer Partisi İl Başkanı Oğuzhan Turan için, "Partisinin kuruluş amacına uygun siyaset yapsın" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun, Zafer Partisi İl Başkanı Oğuzhan Turan'ın , 6’lı masayı oluşturan CHP, İyi Parti, Deva ve Saadet Partisi’ni işaret ederek, “Bunlar muhalefet değil, bunlar sarı muhalefet! Çünkü Türk halkının gerçek taleplerini gündeme getirmiyorlar, bunlar sarı muhalefet oldukları için Erdoğan hâla anketlerde birinci görünebiliyor. Zafer Partisi 6’lı masadan çok daha etkin bir şekilde Türk siyasetinin gündemini belirleyor" ve "Atatürk yaşasaydı Zafer Partisi'ni desteklerdi" şeklinde ki sözlerine cevap vererek tepki gösterdi.

PARTİSİNİN KURULUŞ AMACINA UYGUN SİYASET YAPSIN..

CHP İlçe Başkanı Ebru Uzun, Oğuzhan Turhan'ın sözlerine, "Kendi partisinin kuruluş amacını kendisi daha iyi bilir, Bahçeli ve Sayın Erdoğan'a laf söyleyemeyenler karşısına hep bizi almaya çalışıyorlar. Bu rejimi ve ülkeyi yönetenleri hedefini oturtamayan hiçbir hareket muhalefet değildir bize göre. İktidarı değiştirmek gibi bir gündemi olmayanlar alacakları 3- 5 oyu başarı kabul edip bu tip açıklamalar yapıyorlar. Bu tip eleştirilerle iktidara alan açan anti muhalefet görünümündeler bizim için ve bu sözleri başka türlü değerlendirmek mümkün değil açıkçası.
İktidara laf söyleyemeyenler, Cumhur ittifakının ortaklarına laf söyleyemeyenler hedefe bizi oturtuyorlar. Yani anti muhalefet bir başarı değildir. Kendi partisinin kuruluş amacı da yaşananlardan, bu rejimden bu yönetim şeklinden rahatsız olunması olsa gerek ki ayrı bir parti kurdular ve ona göre siyaset yapsın" dedi.

ATATÜRK CHP'NİN RUHU, DİREĞİ VE TEMELİDİR..

"Atatürk yaşasaydı Zafer partisini desteklerdi" sözleri içinde CHP İlçe Başkanı Ebru Uzun, 
Atatürk'ün  Cumhuriyet Halk Partisi'nin ruhu direği ve temeli olduğunu belirterek, "Atatürk biz var oldukça yaşayacaktır. Atatürk'ü yaşatmak isteyenlerin yeri de Cumhuriyet Halk partisidir." dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 18:15
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314