ECZACILARDAN KAPATMA EYLEMİ SİNYALİ..

ECZACILARDAN KAPATMA EYLEMİ SİNYALİ..

Zonguldak 17. bölge Eczacılar Odası Başkanı Ayşegül Kara, Türkiye genelinde 54 eczacı Odası olarak ilaç tedarik zincirinde yaşadıkları sıkıntıları aşabilmek adına eczaneleri kapatma eylemi yapabileceklerini ifade etti
Kara yaptığı açıklamada, şöyle denildi:

"Türk Eczacılar Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası adına;

Değerli hastalarımız biz eczacılar uzun bir süredir siz değerli hastalarımızın ilaca erişim sıkıntıları, ilaç yoklukları, ceplerinizden ödediğiniz artan İlaç fiyat farkları ile mesleğinizin içinde bulunduğu ekonomik darboğaza dikkat çekebilmek için büyük bir mücadele yürütüyoruz.
Ancak ilaç eczacılık hizmetlerimizin sunumunda yaşadığımız sıkıntılara çözüm bulamadığımız gibi Sağlık Bakanlığı'nın biz eczacıları ve hizmet sunumu süreçlerimizi zorlayan pek çok uygulama değişikliği ile karşı karşıya bırakılıyoruz.

Gelinen bu noktada süreç bizlere kesintisiz sunduğumuz  ilaç ve eczacılık hizmetleri devam edebilirsin eczanelerimiz yaşasın diye eczane kapatma dahil bazı tedbirleri alma sorumluluğunun yüklüyor.
Bizler en kolay erişilebilirdiğiniz sağlık danışmanlarınız eczacılar olarak aldığımız bütün kararlar da daha sağlıklı bir toplum ve mesleki gelecek hedefini amaçlıyoruz. Kamuoyunun bilgisine"
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2023, 13:32
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266